Menu główne
Start
Feng Shui w domu
Feng Shui w biznesie
Kiedy szukać pomocy
Tajemnice Feng Shui
Listy
Pytania do mnie
Kontakt
O mnie
Ulubione strony
Publikacje
W Radiu:

W Radiu ESKA - Feng Shui w związku

 

 

W RMF FM -Feng Shui w sypialni

 

Feng Shui dla salonu kosmetycznego
 
Feng Shui to wiedza sięgająca 3000 lat, rodem z Chin, badająca potencjał miejsca do życia. Umiejętne wykorzystanie  czynników  środowiska i okolicy, w której żyjemy lub pracujemy może bardzo korzystnie wpłynąć na udane życie rodzinne i towarzyskie, a w biznesie przyciągnąć nowych klientów i zwiększyć dochody. Czy miejsce, w którym pracujemy ma taki potencjał i siłę, że klientki preferują nasz salon od konkurencji? Odpowiedź tkwi zarówno w przestrzeni  zewnętrznej i samej aranżacji gabinetu kosmetycznego.
Czego się wystrzegać?

Na pewno uruchomienia gabinetu naprzeciwko ściany bloku, domu, wysokiego budynku, w pobliżu wysokiego komina, słupów wysokiego napięcia,  skrzyżowań w kształcie litery T, w zaułku lub tam, gdzie nie ma ludzi, szczególnie kobiet. Niekorzystne są także wszelkie pomieszczenia nieregularne, które z biegiem czasu sprawiają właścicielom problemy. Zdecydowanie odradzam miejsca, gdzie wcześniej nie udały się inne interesy. Do niekorzystnych ustawień gabinetu należą także niewielkie gabinety,  gdzie wchodzimy bezpośrednio na recepcję,  gdzie jest niewielka przestrzeń, a klientka  czuje się podglądana i niedostatecznie zrelaksowana, a samo wejście jest zastawione przez samochody.

Co przyniesie korzyści?

Najkorzystniejsze miejsca na gabinety kosmetyczne to osiedla mieszkaniowe! Następnie biurowce, centra handlowe, generalnie  miejsca, gdzie pojawiają się kobiety, którędy kobiety wracają z pracy, gdzie robią zakupy, gdzie znajdują się szkoły, przedszkola, sklepy. Ważnym elementem funkcjonowania nowoczesnego gabinetu jest na pewno możliwość zaparkowania samochodu w pobliżu.

Na co zwrócić uwagę?

Aranżacja   gabinetu kosmetycznego zgodnie ze sztuką  Feng Shui polega przede wszystkim na aranżacji harmonijnego wnętrza czyli miejsca, w którym kobiety czują się dobrze i chętnie do niego wracają, aby znaleźć się w innej - relaksującej rzeczywistości. Najprościej rzecz ujmując,  sprzyjać temu może ustawienie mebli, strony świata,  kolory, boczne światło, jazzująca muzyka, zapach,  detale i najwyższej klasy profesjonalistki, którym oprócz tego, że powierza się swoją urodę, można się  także zwierzyć. Wszystko, co w gabinecie byle jakie, bez wyrazu, przypadkowe, nieprzemyślane,  bez gustu lub wybrane bez namysłu na pewno nie będzie sprzyjało rozwojowi naszego interesu, przyciągnięciu klientek, a przede wszystkim promocji biznesu. Zazwyczaj namawiam swoje klientki: „Zrób zdjęcie  swojemu gabinetowi i zobacz je okiem klientki”.

Co mogę zrobić sama?

Filozofia Feng Shui to obszerna wiedza, dla laików zbyt skomplikowana lub dla ich dobra upraszczana. Niemniej jednak  na jej pewne  ważne aspekty można zwrócić uwagę. Jeżeli  jednak  gabinet boryka się z poważnymi problemami warto zasięgnąć konsultacji fachowca. Co szczególnie jest ważne? Przede wszystkim komfortowa poczekalnia, gdzie można usiąść z gazetą i się odprężyć. Wskazane, aby w takiej poczekalni były wygodne krzesła lub fotele, w które można się zapaść i zrelaksować. Niewskazane są krzesła rodem z gabinetu dentystycznego!

Czym mogę służyć?

Dla komfortu pracy recepcjonistki konieczne jest odsunięcie jej od drzwi wejściowych tak, aby klientki nie wchodziły bezpośrednio na nią. Najkorzystniejszym ustawieniem recepcji na pewno było by miejsce po skosie od wejścia, gdzie można kontrolować całe pomieszczenie i zaobserwować osobę wchodzącą. Podobnie, wcześniej wspomniana poczekalnia - zawsze powinna być częścią gabinetu, klientki nie powinny siedzieć przy drzwiach, nie powinno się  bezpośrednio na nie wchodzić. Dla komfortu bezpieczeństwa użytkowniczek szatnia powinna być bezpiecznym miejscem, oddalonym od drzwi.

Jak Cię widzą, tak Cię piszą

Dobrze ustawiony gabinet to także taki, który promuje się w przestrzeni zewnętrznej jak i wewnątrz. Sprzedaży na pewno będzie sprzyjał bilbord reklamowy, a także reklama samych usług już wewnątrz gabinetu. Zadbajmy zatem, aby nasze klientki otoczyć tym,co robimy, w czym jesteśmy specjalistkami, a przede wszystkim pokażmy im swoje certyfikaty. Wszak lepiej leczyć zęby u certyfikowanego dentysty niż u kogoś, o kim nie mamy pojęcia. Do zagadnienia promocji należy także włączyć wizytówkę, stronę internetową, logo oraz nawę firmy. Specjaliści Feng Shui bardzo mocno akcentują tą formę promocji jako jedną z ważniejszych. W obecnych czasach to przede wszystkim strona internetowa jest naszą pierwszą wizytówką! Zarówno jej kolorystyka, zawartość i treść.

Zestaw obowiązkowy
Jednym z aspektów korzystnie urządzonego wnętrza wg. Feng Shui jest harmonia Pięciu Elementów, z jakich stworzony jest wszechświat. Chińczycy uważają, że wszystko, co nas otacza można podzielić na elementy: drewno, ogień, ziemię, metal i wodę. Teoria Pięciu elementów to jedna z fundamentalnych w chińskiej filozofii i kulturze. Najprościej rzecz ujmując warto sprawdzić, czy każda z wyżej wymienionych energii jest obecna  w gabinecie ponieważ każda odpowiada, za konkretną aktywność lub jej brak Zatem do sprawdzenia jest harmonijna aranżacja z wykorzystaniem wody, drewna, elementów ziemi, ceramiki, metalu i ognia.

Wspomniane żywioły reprezentują  również kolory, materiały, kształty i detale
w przestrzeni. Zatem sprawdźmy czy wszystkie one są dostępne w naszym gabinecie. Element ognia - świece lub kolorystyka z palety czerwieni umiejętnie użyte mogą generować szybki wzrost i rozwój firmy. Kwiaty, drewno, wiklina, zielenie zapewniają równomierny łagodny rozwój firmy. Ziemia - kolorystyka z palety kremów, beżów, żółcieni to stabilizacja firmy, metal to koncentracja uwagi na konkretnym aspekcie funkcjonowania dzielności.  Woda lub kolor niebieski to  bardzo ważna energia odpowiedzialna za kontakty i komunikację z ludźmi. Bardzo często problemy w firmie można połączyć z brakiem harmonii wskazanych elementów. Nadmiar jednego z elementów może prowadzić na przykład do szybkiego rozwoju firmy  a potem jej szybkiego upadku,  nieporozumień z klientkami lub personelem, brakiem klientek lub problemem z finansami.

Jak powinien wyglądać mój gabinet?

Feng Shui nie daje tutaj jasnych wskazówek. Ostateczny kształt stylistyczny zostawia właścicielce firmy. Niemniej jednak wskazane jest, aby zwrócić uwagę na powyższe zalecenia Feng Shui, na bazie których opracowuje się ostateczny kształt stylistyczny. Są  dwie szkoły. Gabinet jako miejsce czyste sterylne urządzone w jasnych pastelowych barwach lub gabinet ciemny, w ciemnych barwach z tynkami strukturalnymi, cegłą na  wybranych ścianach w nowoczesnym designie. Który lepszy? Na pewno ten, który jest przemyślany i jednolity energetycznie i stylistycznie. Oprócz sprawdzenia Pięciu Elementów w gabinecie na pewno liczy się także energia jin&jang. W dobrze ustawionym miejscu mamy równowagę tych dwóch energii. Tego, co jasne  i lekkie, śliskie, a także to, co ciężkie, ciemne, chropowate. Harmonia obu energii pozwoli wypracować komfortowe wnętrze.

Jak Feng Shui wspomaga sprzedaż?

Feng Shui badając potencjał miejsca pozwoli oszacować  czy biznes w danym miejscu ma szanse się rozwinąć. Dodatkowo  harmonijnie urządzone wnętrze  bez blokad  energii i jej ucieczek  może zapracować na sukces gabinetu. Przemyślana koncepcja wnętrza, a także miejsca pracy  pracowników  sprawi, że będą zaangażowanie w pracę i równie komfortowo będą ją postrzegać. Warto także zwrócić uwagę, że stoły, meble, szafki o zaokrąglonych kształtach są zdecydowanie korzystniejsze niż ostre kanty mebli lub ścian wymierzone w klientki. Bardzo niekorzystny jest na przykład  kant wymierzony w nasze drzwi wejściowe do gabinetu lub w poczekalnię. W tej sytuacji nie prognozuję niczego dobrego. W samym gabinecie niezwykle istotną rolę odgrywa także ekspozycja produktów. Warto, aby klientka miała do nich dostęp i przekonała się sama, że chce je kupić. Służyć temu mogą szklane lady, półki czy szafki.

Lustereczko powiedz przecie

Istotną rolę w gabinecie odgrywają lustra, które mogą na przykład poszerzyć przestrzeń lub dodać jej energii. Ważne jednak, aby klientka nie siedziała lub leżała naprzeciwko lustra i nie odbijała się w nim w trakcie zabiegu. Lustra powinny spełnić tutaj rolę przede wszystkim ozdobnego detalu. Ważne, aby znalazły się w miejscach uzasadnionych. Powinny zawsze odbijać piękne widoki – nigdy drzwi, kurtki, buty, ubrania miejsce przygotowania zabiegu lub klientkę w trakcie zabiegu.

Ach jak przyjemnie


Jako ekspert Feng Shui zwracam uwagę na  strony świata, względem których usytuowany jest gabinet. Zdecydowanie lepiej pracuje się i wypoczywa w pomieszczeniach umiarkowanie nasłonecznionych niż północnych i zimnych. Miejsca nasłonecznione mają więcej energii, więc dodają jej osobom w nich przebywającym. Strony świata są niezwykle ważne, kiedy wybieramy miejsce na prowadzenie gabinetu. Niemniej jednak w sytuacjach kiedy nie mamy takiej możliwości na pewno warto pomyśleć o wprowadzeniu słonecznej kolorystyki jako ekwiwalentu. De facto każdemu z kierunków przyporządkowana  jest w Feng Shui kolorystyka. Ogólnie rzecz ujmując  - północy - kolor niebieski lub biały, południu czerwienie, pomarańcze, wschodowi zielenie, zachodowi biele i szarości. Jednym z elementów dobrze ustawionego wnętrza jest także ten aspekt kolorystyczny.

Kto tu rządzi?

Niewątpliwie jednym z najważniejszych aspektów funkcjonowania gabinetu jest biuro szefowej. Bardzo często zdarza się, że w gabinecie niestety nie ma takiego miejsca, co w praktyce oznacza, że nie ma centrum dowodzenia.  Dobrze prosperująca firma musi mieć takie centrum, musi mieć osobę zarządzającą, która ma swój gabinet, swoje biuro, swoje miejsce. Brak takiego miejsca często skutkuje  brakiem strategii rozwoju firmy, nie poukładanymi sprawami finansowymi, brakiem autorytetu wśród pracowników. Ustawienie  miejsca szefa zgodnie z jego najkorzystniejszymi kierunkami finansowymi zdecydowanie korzystniej wpływa na rozwój gabinetu.

Zadanie domowe

Oceń w skali od 2-5 następujące zagadnienia i przekonaj się sama, co w gabinecie należy poprawić
Zastanów się:
Czy wejście do salonu jest dobrze widoczne, nie zastawione samochodami lub innymi przeszkodami?
Czy masz swoją stronę internetową, wizytówki, ulotki, logo, nośną nazwę gabinetu?
Czy przeprowadzasz ankiety, co jest korzystne, a co nie dla Twoich klientek?
Czy kolorystyka gabinetu współgra ze stroną świata?
Czy drzwi wejściowe otwierają się na zewnątrz?
Czy klienci wchodzą na recepcjonistkę lub inne klientki?
Czy w gabinecie znajdują się przeszkody uniemożliwiające dobry przepływ energii?
Czy energia płynie powoli, systematycznie, czy po wejściu ma przed sobą długi korytarz lub okno lub drzwi?
Czy widoczne są ostre krawędzi skierowane w stronę klientki, w stronę drzwi wejściowych zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz??
Czy kolory, kształty i materiały reprezentują Pięć Elementów oraz dualizm energii jin& jang?
Czy lustra znajdują się w korzystnym miejscu?
Czy szefowa ma swój autorytet i gabinet?
Czy masz przemyślaną koncepcję prowadzenia i stylu swojego gabinetu?
Czy borykasz się z problemami, z którymi nie potrafisz sobie poradzić?

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Moje aha:)
Mój nowy portal !

Zapraszam na moją nową stronę i do przeczytania nowych wpisów 
http://www.studiofengshui.pl/

 
Zmieniamy wnętrza w domu

Idziemy na zakupy – to moje ulubione zawołanie:) Bo to przecież wstęp do wprowadzania zmian w życiu. Oferuję Ci usługę Zakupy i Metamorfozy Twojego mieszkania, pokoju, pomieszczeń prywatnych, a także biznesowych z wykorzystaniem elementów Feng Shui. Możesz zmienić całe wnętrze lub tylko jedno pomieszczenie  http://www.studiofengshui.pl/metamorfozy-wnetrz-i-zakupy/

 
Mocne strony Twojego domu
Dziś napiszę o jednej z moich najlepszych inwestycji w życiu, jaką jest mój dom i znajomość mojego domu. Jako ekspert Feng Shui znam go na wylot, znam jego dobre strony i wiem jak ograć te nie najmocniejsze. więcej...http://www.studiofengshui.pl/mocne-i-slabe-strony-mojego-domu/
 
Feng Shui i kolory na wiosnę
Dziś będzie o kolorach w domu...Dla konsultanta Feng Shui kolor jest jednym z narzędzi zmiany energii w domu. Dlatego też prawdziwe jest powiedzenia chcesz odmienić swoje życie - zmień kolory! Kolor w naszym życiu odgrywa bardzo ważną rolę.... więcej...http://www.studiofengshui.pl/feng-shui-i-kolory/
 
Brązowa sypialnia
Często pytacie mnie o brązową sypialnię. Jest oczywiście jedną z najbezpieczniejszych aranżacji, na bazie, której można dodawać ciekawe dodatki....więcej na www.domnadobre.pl
 
Kwiecień i zmiany

Rozpoczął się kwiecień, czyli teoretycznie wiosna, dlatego też ruszamy z siłą wodospadu:) Na moim blogu www.domnadobre.pl znajdziesz nowe wpisy: m.in. mieszkanie Carrie Bradshaw z „Seksu w wielkim mieście". Sam blog zyskał nową szatę graficzną, bardziej poręczną.

Czytaj całość…
 
Feng Show

Już w najbliższy poniedziałek (7.01)  jako ekspert Feng Shui będę gościem przedpołudniowego programu Radia Katowice. Będziemy inspirować, aby poprawić swoje otoczenie: dom, mieszkanie, pracę, firmę, by wspierały nasze noworoczne postanowienia, oraz dodawały nam energii do ich realizacji. Ruszamy po godzinie 9 00. Będę dostępna także pod radiowym numerem telefonu. Zapraszam serdecznie.

 
Znowu dobre recenzje
Dostałam wczoraj wzruszającego maila, którego za pozwoleniem autorki wrzuciłam na facebooka. W. była ciężko chora leczyła się onkologicznie, wróciła do zdrowia po ciężkiej chorobie. Tak się cieszę, że mogłam choć trochę pomóc:) wskazując także metodę Silvy i Carla Simontona wspomagającego leczenie.
Czytaj całość…
 
BLOG FENG SHUI DOM NA DOBRE

http://www.domnadobre.pl/  

 

 
Po szkoleniu unijnym...projektantka wnętrz napisała

Jakiś czas temu prowadziłam tygodniowe szkolenie unijne  dotyczące Feng shui w projektowaniu wnętrz. Dziś dostałam rekomendację po tym szkoleniu. Cytuję  "Miałam ogromną przyjemność uczestniczyć w szkoleniu prowadzonym przez Gabrielę Wagner. Na co dzień zajmuje się projektowaniem wnętrz. Z dużą niechęcią i pewnego rodzaju ignorancją podchodziłam do Feng Shui. Na kurs zdecydowałam się jedynie po to....

Czytaj całość…
 
Sklepy, gazety i portale czyli idą święta

Taki tytuł ma nowy wpis jaki znajdziesz na moim blogu, Zachęcam do podzielania się swoimi inspiracjami przed-świątecznymi więcej na www.domnadobre.pl

 

 
Temat rzeka Feng Shui i sypialnia

Sypialnia i Feng Shui – o to pytacie najczęściej:) Jak powinna wyglądać. Odpowiadam nie wiem….co lubisz, jaką masz sypialnię jak można ją szybko zmienić, jak zliftingować. Generalna zasada jest taka… więcej www.domnadobre.pl

 

 
Feng Shui i dziecko

Zapraszam do przeczytania wywiadu, jakiego udzieliłam,  a który dotyczył, dzieci, sypialni, macierzyństwa, a przede wszystkim odczarowania Feng Shui ...więcej na blogu www.domnadobre.pl

 
Nie robisz czyli nie masz....

Nie masz, nie robisz…. czyli Feng Shui w mieszkaniu tak zatytułowałam moje ostatnie doświadczenia związane z tym, dlaczego ktoś czegoś nie robi mimo, że chce, więcj na blogu www.domnadobre.pl

 
Dom Feng Shui do poprawki?
Dostałam dziś kolejnego maila z prośbą o sprawdzenie, czy ekspertyza Feng Shui innego konsultanta jest ok. I jest mi przykro. Bo mogła taka być od razu, gdyby wysłuchano mnie zaufano, nie robiono, bo „tak mi się wydaje”...więcej na blogu www.domnadobre.pl
 
Idziemy na zakupy czyli metamorfozy

FS STUDIO Wnętrza Pełne Energii oferuje nową usługę Metamorfozy Twojego mieszkania, pokoju, pomieszczeń prywatnych, a także biznesowych z wykorzystaniem elementów Feng Shui. Możesz zmienić całe wnętrze lub tylko jedno pomieszczenie. Dodatkowo mogę Towarzyszyć Ci w zakupach, by wybrać to, co będzie Ci służyło.

Czytaj całość…
 
Ostatnie maile od klientek
Chciałabym podzielić się dwoma mailami moich klientek, które otrzymałam ostatnio. Jedna z nich była przed zakupem apartamentu, druga już miała nowe mieszkanie. Obie są dziewczynami sukcesu, niemniej jednak, coś w życiu szwankowało, coś ciągle było nie tak. Przeczytajcie co napisały, oczywiście maile są udostępnione za ich zgodą. Dziękuję dziewczyny:) za te piękne historie.... miód na serce konsultanta....
Czytaj całość…
 
Dobre Feng Shui Domu

Dlaczego przed zakupem domu lub budową domu warto zrobić ekspertyzę Feng Shui i profesjonalnie przyjrzeć się przestrzeni oraz bryle domu, w  której będziemy mieszkać?Przede wszystkim, dlatego, że w tym miejscu i ustawieniu będziemy funkcjonować przez najbliższe 5-10-15-20 lat i nie bez znaczenia jest, jak wygląda sam projekt, rzuty, posesja i usytuowanie domu na działce.

Czytaj całość…
 
BLOG FENG SHUI
http://fsstudio.blog.interia.pl/
 
Feng Shui opinie klientów

Maile zwrotne  są dla  konsultanta Feng Shui bardzo cenne. Są informacją, czy rekomendacje zadziałały, w jakim stopniu i kiedy. Dlatego też nigdy ich nie kasuję. Wielu moich klientów jest w kontakcie ze mną przez długi czas, zmieniają mieszkania, budują domy, wybierają nowe miejsca dla swoich firm. Dziś fragmenty maili, które, bardzo mnie radują bo jak widać uruchamiają w ludziach realną chęć zmiany. Z mojego doświadczenia wynika, że w takich przypadkach zmiany przychodzą najszybciej...więcej na ...
http://fsstudio.blog.interia.pl/

 
Dom, mieszkanie - zasady Feng Shui

Rynek developerski daje nam obecnie wiele możliwości. Mamy do wyboru wiele nowoczesnych mieszkań z nowoczesną architekturą, aranżacją, na nowoczesnych osiedlach często zamkniętych. Ale czy te nowoczesne rozwiązania zawsze są warte swojej ceny?

Czytaj całość…
 
Feng Shui dobre wnętrze
Budowa domu czy aranżacja nowego mieszkania to niezwykle istotna sprawa. To oszczędności życia i marzenia  - dwa w jednym. Dodatkowo to budowanie historii naszej rodziny. Często pytają mnie jako konsultanta Feng Shui „dlaczego warto zrobić analizę Feng Shui? Przecież jeżeli mam architekta, po co mi jeszcze konsultant?” Z logicznego punktu widzenia słusznie. Ale… jest kilka ale…
Czytaj całość…
 
Feng Shui większe pieniądze i biznes
Feng Shui w biznesie jest niezwykle istotną kwestią ponieważ generuje pieniądze. Biznes zależy przede wszystkim od dobrej lokalizacji firmy, dobrej promocji, a także dobrego  ustawienia kluczowych w firmie osób – prezesa, dyrektora finansowego, dyrektora marketingu i samych pracowników. 
Czytaj całość…