Menu główne
Start
Feng Shui w domu
Feng Shui w biznesie
Kiedy szukać pomocy
Tajemnice Feng Shui
Listy
Pytania do mnie
Kontakt
O mnie
Ulubione strony
Publikacje
W Radiu:

W Radiu ESKA - Feng Shui w związku

 

 

W RMF FM -Feng Shui w sypialni

 

Feng Shui - radość wyrzucania
 

book_css_polishJedną z naczelnych zasad, jakie rządzą dobrym Feng Shui jest zasada „wiatru i wody" czyli zadbanie o to, aby w domu lub biznesie nie było żadnych blokad energii - prosto rzecz ujmując (w tym wypadku) chodzi o uporządkowanie rzeczy. Porządkowanie, sprzątanie, wyrzucanie to inaczej robienie miejsca czemuś nowemu.

Feng Shui bardzo wyraźnie podkreśla, że to wszystko, co nagromadziło się w naszych szafach, szufladach czy biurkach, a nie było i nie jest używane - blokuje energię i uniemożliwia nadejście korzystnych zmian. I tak na przykład jeżeli przedpokój znajduje się w strefie kariery, a jest zarzucony płaszczami, butami i innymi przedmiotami poupychanymi w szafie może być znakiem zablokowanej energii kariery czyli możemy mieć problemy z pracą i tym co chcemy w życiu robić.

Wyrzucenie lub oddanie wszystkich nieużywanych rzeczy może sprawić, że bardzo szybko pojawią się atrakcyjne oferty w naszym życiu. Z doświadczenia wiem, że porządkowanie zawsze przynosi korzyści: zrobienie porządku w mailach zawsze przynosi mi ciekawe propozycje, uporządkowanie strefy przyjaznych ludzi daje szanse na ciekawe wyjazdy czy spotkania, uporządkowanie strefy wiedzy zawsze przynosi dobre rozwiązania problemu.

Co zatem zrobić, aby pozytywne zmiany się pojawiły? Jak zlikwidować zastój, problemy z mężem, dziećmi, pracą, brak klientów w biznesie? Feng Shui sugeruje pozbyć się wszystkiego, co niepotrzebne. Należy to powyrzucać, albo lepiej rozdać potrzebującym! W ten sposób uwolnić energię i pozwolić jej krążyć w miejscach, gdzie dotychczas był nieporządek czyli mnóstwo nagromadzonych rzeczy.

Zatem przystępując do porządków spójrz na nie inaczej - pozbycie się rzeczy niepotrzebnych, da ci potencjalną możliwość wprowadzenie w twoje życie korzystnych zmian. Kiedy wiemy, że coś przynosi nam korzyści na pewno potraktujemy to nie jak zło konieczne, ale podejdziemy do tego z entuzjazmem. Tak też może być ze sprzątaniem i porządkowaniem rzeczy. Namawiam aby do porządkowania podejść z entuzjazmem.

Wywalić ujmując rzecz kolokwialnie wszystko to, co jest z nami od pewnego czasu a już nie cieszy, zatem jaki mam sens aby zabierało nam miejsce i energię? Czyż nie lepiej pracuje się przy wysprzątanym biurku, czyż nie lepiej widać przychodzące maile w pustej skrzynce? Czyż nie lepiej odpoczywać kiedy firanki pachną proszkiem a na stole znalazl się czyściutki obrus?

Każdy z przedmiotów emituje swoją energię, dlatego też nadmiar rzeczy w domu w szafie, w szufladach, w ubraniach nawet w skrzynce mailowej to zbytnie nagromadzenie energii i jej blokady. Bo czyż nie łatwiej czyste powietrze krąży w wysprzątanym pokoju czy w pustej szafie. Mimo, że szuflady czy szafy są pozamykane - bałagan i niepotrzebne rzeczy niekorzystnie na nas wpływają. Jeżeli mi nie wierzysz zrób pewne doświadczenie. Posiedź kilka godzin przy otwartych szafach w domu lub w biurze. Zobaczysz jak nadmiar niekorzystnie na ciebie wpłynie.

Od czego zacząć? Od tego, aby do sprzątania nie podchodzić jako do przykrego obowiązku. Usuwanie blokad to przecież nowe możliwości czyli prezenty, które sami sobie możemy zrobić! Na początek spisz sobie, co trzeba w mieszkaniu wysprzątać, a co wyrzucić. Spisane cele naprawdę bardzo silnie działają i dają mnóstwo energii do działania. Może na początek parę szuflad w kuchni, czy w biurku, czy w komputerze. Przekonaj się, że pozbywanie się rzeczy daje taką samą frajdę jak ich kupowanie. Przecież  kiedy coś wyrzucisz a zabraknie ci tego, musisz kupić nowe!

Zatem jaki jest sens przetrzymywać stare niepotrzebne nie noszone ciuchy, nieużywane talerze, naczynia, stare makarony mąkę czy zupy w proszku. Pozbywając się rzeczy zadaj sobie pytanie - czy mój poziom energii rośnie kiedy patrzę na tą rzecz? Jeżeli tak nie jest, po co masz się otaczać rzeczami, z którymi nie masz żadnej więzi?

Dom z kilkoma przedmiotami, które lubisz, da ci zdecydowanie lepsze samopoczucie, niż dom z wieloma przedmiotami, za którymi nie przepadasz i tylko zajmują miejsce. Ustal nową zasadę każda nowa rzecz w domu, sprawia, że wyrzucasz coś starszego. Pozbądź się niechcianych prezentów, zdjęć wywołujących chandrę.

Uporządkuj swoją piwnicę i lodówkę. Mówi się, że bałagan w piwnicy to bałagan w podświadomym myśleniu, natomiast bałagan w lodówce to pierwszy krok do chandry. Zadbaj o siebie! Zwróć uwagę na swój przedpokój - ile par butów w nim stoi,  w ilu z nich chodzisz? Ile wisi kurtek, ile z nich zakładasz na co dzień? Wyrzuć stare buty, i kapcie. Opróżnij torebki, kieszenie płaszczy, odkurz wszystkie zakurzone książki. Wyrzuć, albo rozdaj te, których nigdy nie przeczytałaś i nie przeczytasz. Zreperuj skrzypiące drzwi, napraw nie działające kontakty, wypierz firanki, umyj okna i szkło. A teraz sobie wyobraź, że to już zrobiłeś. I co? Czujesz się zdecydowanie lepiej? Jeżeli tak  jest,  możesz przejść do kolejnego etapu oczyszczania przestrzeni.

Karen Kingston specjalistka od porządkowania i oczyszczania przestrzeni oprócz generalnych porządków likwidujących blokady, proponuje także podnoszenie energii w domu specyficznymi technikami. Uważa, że wszystkie kąty, zakamarki to miejsca, gdzie poziom energii jest bardzo niski, dlatego też proponuje metodę wyklaskiwania i wydzwaniania kątów. Technika ta pobudza zastaną, ciężką energię i jej wibracje. Kingston porównuje zastaną energię do zbierającego się w kątach kurzu. Trzeba coś z tym zrobić!

Po każdym oczyszczaniu przestrzeni wspomnianymi technikami wskazane jest umycie rąk, a nawet kąpiel. Z doświadczeń Karen Kingston wynika, że takie oczyszczenie uporządkowanej wcześniej przestrzeni przynosi rewelacyjne efekty. W swojej książce „Feng Shui - jak tworzyć przyjazną przestrzeń wokół nas" podaje wiele przykładów, klientów, którym  ta technika odblokowała pewne zastane niekorzystne sytuacje.

Autorka wspomina jak po uporządkowaniu i oczyszczeniu przestrzeni jej klienci sprzedawali domy, których nie potrafili wcześniej sprzedać, godzili się z najbliższymi, których nie widzieli przez lata, czy znajdowali w końcu wymarzoną pracę. Faktem jest, że podniesienie energii wspomnianą techniką ,czy nawet takimi prostymi technikami jak zamiatanie czy odkurzanie daje poczucie pojawienia się dobrej , energetycznej aury. Innym, prostszym, popularnym sposobem oczyszczania przestrzeni jest zapalanie świec lub kadzidełka.

Jeżeli dotąd nie miałaś nic wspólnego z Feng Shui czyli zadbaniem o to, aby w domu lub w pracy jak najlepiej się żyło czy pracowało, spróbuj tego co jest dopiero wstępem do tej dziedziny. Na pewno nie zaszkodzi a przyniesie korzyści. Jako ekspert Feng Shui daję głowę.

A jeśli powyższy tekst Cię jeszcze nie zmotywował,  polecam najnowszą PANIĄ i artykuł CZYSTA PRZYJEMNOŚĆ,  przecież zdecydowanie przyjemniej sprząta się z celebrytami.

http://www.styl.pl/magazyn/reportaz/news-czysta-przyjemnosc,nId,625768

 

 
następny artykuł »
Moje aha:)
Mój nowy portal !

Zapraszam na moją nową stronę i do przeczytania nowych wpisów 
http://www.studiofengshui.pl/

 
Zmieniamy wnętrza w domu

Idziemy na zakupy – to moje ulubione zawołanie:) Bo to przecież wstęp do wprowadzania zmian w życiu. Oferuję Ci usługę Zakupy i Metamorfozy Twojego mieszkania, pokoju, pomieszczeń prywatnych, a także biznesowych z wykorzystaniem elementów Feng Shui. Możesz zmienić całe wnętrze lub tylko jedno pomieszczenie  http://www.studiofengshui.pl/metamorfozy-wnetrz-i-zakupy/

 
Mocne strony Twojego domu
Dziś napiszę o jednej z moich najlepszych inwestycji w życiu, jaką jest mój dom i znajomość mojego domu. Jako ekspert Feng Shui znam go na wylot, znam jego dobre strony i wiem jak ograć te nie najmocniejsze. więcej...http://www.studiofengshui.pl/mocne-i-slabe-strony-mojego-domu/
 
Feng Shui i kolory na wiosnę
Dziś będzie o kolorach w domu...Dla konsultanta Feng Shui kolor jest jednym z narzędzi zmiany energii w domu. Dlatego też prawdziwe jest powiedzenia chcesz odmienić swoje życie - zmień kolory! Kolor w naszym życiu odgrywa bardzo ważną rolę.... więcej...http://www.studiofengshui.pl/feng-shui-i-kolory/
 
Brązowa sypialnia
Często pytacie mnie o brązową sypialnię. Jest oczywiście jedną z najbezpieczniejszych aranżacji, na bazie, której można dodawać ciekawe dodatki....więcej na www.domnadobre.pl
 
Kwiecień i zmiany

Rozpoczął się kwiecień, czyli teoretycznie wiosna, dlatego też ruszamy z siłą wodospadu:) Na moim blogu www.domnadobre.pl znajdziesz nowe wpisy: m.in. mieszkanie Carrie Bradshaw z „Seksu w wielkim mieście". Sam blog zyskał nową szatę graficzną, bardziej poręczną.

Czytaj całość…
 
Feng Show

Już w najbliższy poniedziałek (7.01)  jako ekspert Feng Shui będę gościem przedpołudniowego programu Radia Katowice. Będziemy inspirować, aby poprawić swoje otoczenie: dom, mieszkanie, pracę, firmę, by wspierały nasze noworoczne postanowienia, oraz dodawały nam energii do ich realizacji. Ruszamy po godzinie 9 00. Będę dostępna także pod radiowym numerem telefonu. Zapraszam serdecznie.

 
Znowu dobre recenzje
Dostałam wczoraj wzruszającego maila, którego za pozwoleniem autorki wrzuciłam na facebooka. W. była ciężko chora leczyła się onkologicznie, wróciła do zdrowia po ciężkiej chorobie. Tak się cieszę, że mogłam choć trochę pomóc:) wskazując także metodę Silvy i Carla Simontona wspomagającego leczenie.
Czytaj całość…
 
BLOG FENG SHUI DOM NA DOBRE

http://www.domnadobre.pl/  

 

 
Po szkoleniu unijnym...projektantka wnętrz napisała

Jakiś czas temu prowadziłam tygodniowe szkolenie unijne  dotyczące Feng shui w projektowaniu wnętrz. Dziś dostałam rekomendację po tym szkoleniu. Cytuję  "Miałam ogromną przyjemność uczestniczyć w szkoleniu prowadzonym przez Gabrielę Wagner. Na co dzień zajmuje się projektowaniem wnętrz. Z dużą niechęcią i pewnego rodzaju ignorancją podchodziłam do Feng Shui. Na kurs zdecydowałam się jedynie po to....

Czytaj całość…
 
Sklepy, gazety i portale czyli idą święta

Taki tytuł ma nowy wpis jaki znajdziesz na moim blogu, Zachęcam do podzielania się swoimi inspiracjami przed-świątecznymi więcej na www.domnadobre.pl

 

 
Temat rzeka Feng Shui i sypialnia

Sypialnia i Feng Shui – o to pytacie najczęściej:) Jak powinna wyglądać. Odpowiadam nie wiem….co lubisz, jaką masz sypialnię jak można ją szybko zmienić, jak zliftingować. Generalna zasada jest taka… więcej www.domnadobre.pl

 

 
Feng Shui i dziecko

Zapraszam do przeczytania wywiadu, jakiego udzieliłam,  a który dotyczył, dzieci, sypialni, macierzyństwa, a przede wszystkim odczarowania Feng Shui ...więcej na blogu www.domnadobre.pl

 
Nie robisz czyli nie masz....

Nie masz, nie robisz…. czyli Feng Shui w mieszkaniu tak zatytułowałam moje ostatnie doświadczenia związane z tym, dlaczego ktoś czegoś nie robi mimo, że chce, więcj na blogu www.domnadobre.pl

 
Dom Feng Shui do poprawki?
Dostałam dziś kolejnego maila z prośbą o sprawdzenie, czy ekspertyza Feng Shui innego konsultanta jest ok. I jest mi przykro. Bo mogła taka być od razu, gdyby wysłuchano mnie zaufano, nie robiono, bo „tak mi się wydaje”...więcej na blogu www.domnadobre.pl
 
Idziemy na zakupy czyli metamorfozy

FS STUDIO Wnętrza Pełne Energii oferuje nową usługę Metamorfozy Twojego mieszkania, pokoju, pomieszczeń prywatnych, a także biznesowych z wykorzystaniem elementów Feng Shui. Możesz zmienić całe wnętrze lub tylko jedno pomieszczenie. Dodatkowo mogę Towarzyszyć Ci w zakupach, by wybrać to, co będzie Ci służyło.

Czytaj całość…
 
Ostatnie maile od klientek
Chciałabym podzielić się dwoma mailami moich klientek, które otrzymałam ostatnio. Jedna z nich była przed zakupem apartamentu, druga już miała nowe mieszkanie. Obie są dziewczynami sukcesu, niemniej jednak, coś w życiu szwankowało, coś ciągle było nie tak. Przeczytajcie co napisały, oczywiście maile są udostępnione za ich zgodą. Dziękuję dziewczyny:) za te piękne historie.... miód na serce konsultanta....
Czytaj całość…
 
Dobre Feng Shui Domu

Dlaczego przed zakupem domu lub budową domu warto zrobić ekspertyzę Feng Shui i profesjonalnie przyjrzeć się przestrzeni oraz bryle domu, w  której będziemy mieszkać?Przede wszystkim, dlatego, że w tym miejscu i ustawieniu będziemy funkcjonować przez najbliższe 5-10-15-20 lat i nie bez znaczenia jest, jak wygląda sam projekt, rzuty, posesja i usytuowanie domu na działce.

Czytaj całość…
 
BLOG FENG SHUI
http://fsstudio.blog.interia.pl/
 
Feng Shui opinie klientów

Maile zwrotne  są dla  konsultanta Feng Shui bardzo cenne. Są informacją, czy rekomendacje zadziałały, w jakim stopniu i kiedy. Dlatego też nigdy ich nie kasuję. Wielu moich klientów jest w kontakcie ze mną przez długi czas, zmieniają mieszkania, budują domy, wybierają nowe miejsca dla swoich firm. Dziś fragmenty maili, które, bardzo mnie radują bo jak widać uruchamiają w ludziach realną chęć zmiany. Z mojego doświadczenia wynika, że w takich przypadkach zmiany przychodzą najszybciej...więcej na ...
http://fsstudio.blog.interia.pl/

 
Dom, mieszkanie - zasady Feng Shui

Rynek developerski daje nam obecnie wiele możliwości. Mamy do wyboru wiele nowoczesnych mieszkań z nowoczesną architekturą, aranżacją, na nowoczesnych osiedlach często zamkniętych. Ale czy te nowoczesne rozwiązania zawsze są warte swojej ceny?

Czytaj całość…
 
Feng Shui dobre wnętrze
Budowa domu czy aranżacja nowego mieszkania to niezwykle istotna sprawa. To oszczędności życia i marzenia  - dwa w jednym. Dodatkowo to budowanie historii naszej rodziny. Często pytają mnie jako konsultanta Feng Shui „dlaczego warto zrobić analizę Feng Shui? Przecież jeżeli mam architekta, po co mi jeszcze konsultant?” Z logicznego punktu widzenia słusznie. Ale… jest kilka ale…
Czytaj całość…
 
Feng Shui większe pieniądze i biznes
Feng Shui w biznesie jest niezwykle istotną kwestią ponieważ generuje pieniądze. Biznes zależy przede wszystkim od dobrej lokalizacji firmy, dobrej promocji, a także dobrego  ustawienia kluczowych w firmie osób – prezesa, dyrektora finansowego, dyrektora marketingu i samych pracowników. 
Czytaj całość…