Menu główne
Start
Feng Shui w domu
Feng Shui w biznesie
Kiedy szukać pomocy
Tajemnice Feng Shui
Listy
Pytania do mnie
Kontakt
O mnie
Ulubione strony
Publikacje
W Radiu:

W Radiu ESKA - Feng Shui w związku

 

 

W RMF FM -Feng Shui w sypialni

 

Salon według zasad Feng Shui
 

SALON wedłg Feng Shui

SPA & Wellness nr 7, grudzień 2006 - Sypialnia wg FS, Kaja Cudak.

spa_salon2Salon to jedno z najważniejszych miejsc w naszych domach. Z uwagi na fakt, że to w nim właśnie toczy się życie i trwa ciągły ruch, salon powinien znajdować się w miejscu o dobrej energetyce, wynikającej z wykresu urodzeniowego domu.

Najczęściej polecanym miejscem, przez znawców chińskiej filozofii, jest centrum domu, oddzielona od łazienki i sypialni. Niemniej  warto o salon zadbać, ponieważ coraz częściej jest on jedynym miejscem, gdzie spotykają się domownicy.

SIŁA BARW I ŚWIATŁA

Przy wyborze koloru do salonu trzeba kierować się nie tylko funkcją pomieszczenia jaką ma spełniać, ale również osobowościami mieszkańców. Kolor ma dużą wartość psychologiczną i w zależności od efektu, jaki chcemy osiągnąć, takiej barwy powinniśmy użyć.

Inaczej będzie wyglądał pokój dla temperamentnych 30-latków, urządzających imprezy, w którym znajdzie się wiele światła, mocnych, nasyconych kolorów i mebli w nowoczesnym stylu, a inaczej salon przeznaczony do celu wypoczynku - opowiada Gabriela Guzgan - wykładowca w Akademii Feng Shui we Wrocławiu.

Dlatego tak ważne jest, aby projektując salon pamiętać o tym, że ciepłe, nasycone barwy jak żółcie, czerwienie i oranże znakomicie podnoszą  wibracje otoczenia, zaś stonowane biele, błękity, brązy, turkusy i zielenie sprzyjają wyciszeniu i odpoczynkowi. - mówi Beata Kuklińska, konsultant Feng Shui z Łodzi.

Podobnie jak natężenie barw oddziałuje na nas intensywność i rozmieszczenie światła.Pomocne jest nauczenie się budowania światłem nastroju w salonie - radzi Beata Kuklińska. Służy temu instalacja kilku integralnych źródeł światła: oświetlenia górnego, lampy stojącej, kinkietów i postawienie tradycyjnych świec, dzięki którym możemy dodać wnętrzu przytulności.

WŚRÓD OBRAZÓW I ZWIERCIADEŁ

Chociaż tradycyjne feng shui nie zaleca dużej ilości luster w salonie, coraz więcej z nas używa ich do dekoracji domów. Jednak mimo ,iż znakomicie powiększają przestrzeń,  nie można wieszać ich wszędzie.

Nigdy nie wieszamy ich w tzw. przeciągach energetycznych 'okno-drzwi', ponieważ rozpraszają energię. Nie powinny odbijać ruchu ulicznego, przechodniów, których widok znawcy chińskiej filozofii określają mi mianem 'wciągania ulicy do domu' - opowiada Gabriela Guzgan.

Lustra, szczególnie te o kształcie okręgu, komponują się dobrze w strefie kreatywności, kariery, czy przyjaznych ludzi. Poprzez swoją zdolność pomnażania obrazu, a co za tym idzie wpływania na to, co chce się pokazać, bardzo ważne jest, aby zwierciadła odbijały widok na coś ładnego mówi Gabriela Guzgan.

Podobnie jest z obrazami, które mogą służyć za doskonałe remedia - atraktory sukcesu jak np. obraz kochanków, dobrego samochodu, czy rodzinne zdjęcia.

UROK INTYMNOŚCI

Chociaż tyle projektów salonów, ile osób, salon to zawsze miejsce szczególne - spotkań, rozmów i zażywania błogostanu. Dlatego tak ważne jest wprowadzenie do niego klimatu intymności. Grażyna Czajka-Bartosik przestrzega przed ustawianiem telewizora w najlepszym punkcie salonu: - Telewizor nie może stać się najważniejszym członkiem rodziny i być zlokalizowany w w miejscu skupiania się Qi pokoju. Na pierwszym miejscu najważniejsze jest takie ustawienie mebli i sprzętów, które pozwoli uzyskać dobry kontakt między domownikami, a dopiero później odbiór obrazu.

Chodzi o to, by ludzie więcej ze sobą rozmawiali, przebywali, koncentrowani się na sobie wzajemnie, a nie na telewizorze. Wprowadzenie nastroju intymności do salonu, to nie tylko umniejszenie roli telewizora, ale także upiększenie wnętrza poprzez zastosowanie odpowiednich drobiazgów. Otaczajmy się przedmiotami, które lubimy, które budzą w nas dobre emocje a przez to pozytywnie wpływają na nasze życie  mówi Beata Kuklińska.

Narzuty, poduszki, zasłony i inne dekoracje mogą wnieść do naszego domu zupełnie inne wibracje w zależności od swej barwy.  Późnią jesienią i zimą warto wprowadzić do domu więcej dodatków w kolorach podnoszących poziom energii: czerwieniach, pomarańczach i żółciach. Ciepłe kolory ogrzewają nas dodając energii, dzięki czemu łagodniej przechodzimy czas jesieni i zimy.

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Moje aha:)
Mój nowy portal !

Zapraszam na moją nową stronę i do przeczytania nowych wpisów 
http://www.studiofengshui.pl/

 
Zmieniamy wnętrza w domu

Idziemy na zakupy – to moje ulubione zawołanie:) Bo to przecież wstęp do wprowadzania zmian w życiu. Oferuję Ci usługę Zakupy i Metamorfozy Twojego mieszkania, pokoju, pomieszczeń prywatnych, a także biznesowych z wykorzystaniem elementów Feng Shui. Możesz zmienić całe wnętrze lub tylko jedno pomieszczenie  http://www.studiofengshui.pl/metamorfozy-wnetrz-i-zakupy/

 
Mocne strony Twojego domu
Dziś napiszę o jednej z moich najlepszych inwestycji w życiu, jaką jest mój dom i znajomość mojego domu. Jako ekspert Feng Shui znam go na wylot, znam jego dobre strony i wiem jak ograć te nie najmocniejsze. więcej...http://www.studiofengshui.pl/mocne-i-slabe-strony-mojego-domu/
 
Feng Shui i kolory na wiosnę
Dziś będzie o kolorach w domu...Dla konsultanta Feng Shui kolor jest jednym z narzędzi zmiany energii w domu. Dlatego też prawdziwe jest powiedzenia chcesz odmienić swoje życie - zmień kolory! Kolor w naszym życiu odgrywa bardzo ważną rolę.... więcej...http://www.studiofengshui.pl/feng-shui-i-kolory/
 
Brązowa sypialnia
Często pytacie mnie o brązową sypialnię. Jest oczywiście jedną z najbezpieczniejszych aranżacji, na bazie, której można dodawać ciekawe dodatki....więcej na www.domnadobre.pl
 
Kwiecień i zmiany

Rozpoczął się kwiecień, czyli teoretycznie wiosna, dlatego też ruszamy z siłą wodospadu:) Na moim blogu www.domnadobre.pl znajdziesz nowe wpisy: m.in. mieszkanie Carrie Bradshaw z „Seksu w wielkim mieście". Sam blog zyskał nową szatę graficzną, bardziej poręczną.

Czytaj całość…
 
Feng Show

Już w najbliższy poniedziałek (7.01)  jako ekspert Feng Shui będę gościem przedpołudniowego programu Radia Katowice. Będziemy inspirować, aby poprawić swoje otoczenie: dom, mieszkanie, pracę, firmę, by wspierały nasze noworoczne postanowienia, oraz dodawały nam energii do ich realizacji. Ruszamy po godzinie 9 00. Będę dostępna także pod radiowym numerem telefonu. Zapraszam serdecznie.

 
Znowu dobre recenzje
Dostałam wczoraj wzruszającego maila, którego za pozwoleniem autorki wrzuciłam na facebooka. W. była ciężko chora leczyła się onkologicznie, wróciła do zdrowia po ciężkiej chorobie. Tak się cieszę, że mogłam choć trochę pomóc:) wskazując także metodę Silvy i Carla Simontona wspomagającego leczenie.
Czytaj całość…
 
BLOG FENG SHUI DOM NA DOBRE

http://www.domnadobre.pl/  

 

 
Po szkoleniu unijnym...projektantka wnętrz napisała

Jakiś czas temu prowadziłam tygodniowe szkolenie unijne  dotyczące Feng shui w projektowaniu wnętrz. Dziś dostałam rekomendację po tym szkoleniu. Cytuję  "Miałam ogromną przyjemność uczestniczyć w szkoleniu prowadzonym przez Gabrielę Wagner. Na co dzień zajmuje się projektowaniem wnętrz. Z dużą niechęcią i pewnego rodzaju ignorancją podchodziłam do Feng Shui. Na kurs zdecydowałam się jedynie po to....

Czytaj całość…
 
Sklepy, gazety i portale czyli idą święta

Taki tytuł ma nowy wpis jaki znajdziesz na moim blogu, Zachęcam do podzielania się swoimi inspiracjami przed-świątecznymi więcej na www.domnadobre.pl

 

 
Temat rzeka Feng Shui i sypialnia

Sypialnia i Feng Shui – o to pytacie najczęściej:) Jak powinna wyglądać. Odpowiadam nie wiem….co lubisz, jaką masz sypialnię jak można ją szybko zmienić, jak zliftingować. Generalna zasada jest taka… więcej www.domnadobre.pl

 

 
Feng Shui i dziecko

Zapraszam do przeczytania wywiadu, jakiego udzieliłam,  a który dotyczył, dzieci, sypialni, macierzyństwa, a przede wszystkim odczarowania Feng Shui ...więcej na blogu www.domnadobre.pl

 
Nie robisz czyli nie masz....

Nie masz, nie robisz…. czyli Feng Shui w mieszkaniu tak zatytułowałam moje ostatnie doświadczenia związane z tym, dlaczego ktoś czegoś nie robi mimo, że chce, więcj na blogu www.domnadobre.pl

 
Dom Feng Shui do poprawki?
Dostałam dziś kolejnego maila z prośbą o sprawdzenie, czy ekspertyza Feng Shui innego konsultanta jest ok. I jest mi przykro. Bo mogła taka być od razu, gdyby wysłuchano mnie zaufano, nie robiono, bo „tak mi się wydaje”...więcej na blogu www.domnadobre.pl
 
Idziemy na zakupy czyli metamorfozy

FS STUDIO Wnętrza Pełne Energii oferuje nową usługę Metamorfozy Twojego mieszkania, pokoju, pomieszczeń prywatnych, a także biznesowych z wykorzystaniem elementów Feng Shui. Możesz zmienić całe wnętrze lub tylko jedno pomieszczenie. Dodatkowo mogę Towarzyszyć Ci w zakupach, by wybrać to, co będzie Ci służyło.

Czytaj całość…
 
Ostatnie maile od klientek
Chciałabym podzielić się dwoma mailami moich klientek, które otrzymałam ostatnio. Jedna z nich była przed zakupem apartamentu, druga już miała nowe mieszkanie. Obie są dziewczynami sukcesu, niemniej jednak, coś w życiu szwankowało, coś ciągle było nie tak. Przeczytajcie co napisały, oczywiście maile są udostępnione za ich zgodą. Dziękuję dziewczyny:) za te piękne historie.... miód na serce konsultanta....
Czytaj całość…
 
Dobre Feng Shui Domu

Dlaczego przed zakupem domu lub budową domu warto zrobić ekspertyzę Feng Shui i profesjonalnie przyjrzeć się przestrzeni oraz bryle domu, w  której będziemy mieszkać?Przede wszystkim, dlatego, że w tym miejscu i ustawieniu będziemy funkcjonować przez najbliższe 5-10-15-20 lat i nie bez znaczenia jest, jak wygląda sam projekt, rzuty, posesja i usytuowanie domu na działce.

Czytaj całość…
 
BLOG FENG SHUI
http://fsstudio.blog.interia.pl/
 
Feng Shui opinie klientów

Maile zwrotne  są dla  konsultanta Feng Shui bardzo cenne. Są informacją, czy rekomendacje zadziałały, w jakim stopniu i kiedy. Dlatego też nigdy ich nie kasuję. Wielu moich klientów jest w kontakcie ze mną przez długi czas, zmieniają mieszkania, budują domy, wybierają nowe miejsca dla swoich firm. Dziś fragmenty maili, które, bardzo mnie radują bo jak widać uruchamiają w ludziach realną chęć zmiany. Z mojego doświadczenia wynika, że w takich przypadkach zmiany przychodzą najszybciej...więcej na ...
http://fsstudio.blog.interia.pl/

 
Dom, mieszkanie - zasady Feng Shui

Rynek developerski daje nam obecnie wiele możliwości. Mamy do wyboru wiele nowoczesnych mieszkań z nowoczesną architekturą, aranżacją, na nowoczesnych osiedlach często zamkniętych. Ale czy te nowoczesne rozwiązania zawsze są warte swojej ceny?

Czytaj całość…
 
Feng Shui dobre wnętrze
Budowa domu czy aranżacja nowego mieszkania to niezwykle istotna sprawa. To oszczędności życia i marzenia  - dwa w jednym. Dodatkowo to budowanie historii naszej rodziny. Często pytają mnie jako konsultanta Feng Shui „dlaczego warto zrobić analizę Feng Shui? Przecież jeżeli mam architekta, po co mi jeszcze konsultant?” Z logicznego punktu widzenia słusznie. Ale… jest kilka ale…
Czytaj całość…
 
Feng Shui większe pieniądze i biznes
Feng Shui w biznesie jest niezwykle istotną kwestią ponieważ generuje pieniądze. Biznes zależy przede wszystkim od dobrej lokalizacji firmy, dobrej promocji, a także dobrego  ustawienia kluczowych w firmie osób – prezesa, dyrektora finansowego, dyrektora marketingu i samych pracowników. 
Czytaj całość…