Menu główne
Start
Feng Shui w domu
Feng Shui w biznesie
Kiedy szukać pomocy
Tajemnice Feng Shui
Listy
Pytania do mnie
Kontakt
O mnie
Ulubione strony
Publikacje
W Radiu:

W Radiu ESKA - Feng Shui w związku

 

 

W RMF FM -Feng Shui w sypialni

 

Remedia Feng Shui czyli modne wnętrze

Remedia Feng Shui należą niewątpliwie do najbardziej znanych i prostych posunięć. Książki i sprzedawcy chińskich gadżetów zapewniają przecież, że wystarczy postawić trójnogą żabę na pieniądze, do portfela włożyć 3 chińskie monety i na dodatek w domu postawić akwarium a pieniądze same przyjdą. Aha jeszcze koniecznie trzeba zamykać klapę od toalety bo pieniądze spłyną....Cóż można i tak, tylko ja jako ekspert zawsze pytam a gdzie ta biedna trójnoga żaba zarobi dla nas te pieniądze... I wtedy łowcy sensacji milczą.....


Remedia Feng Shui to temat niezwykle fascynujący, barwny i w działaniu skuteczny, pod warunkiem, że wiemy na czym działanie tego remedium - a więc lekarstwa przestrzeni - polega.Remedia to najbardziej widowiskowe narzędzie Feng Shui przede wszystkim dlatego, że jest to dobrze zorganizowany, rozreklamowany przemysł, który przynosi konkretne dochody, bo któż z nas nie słyszał o lusterkach bagua, fletach, dzwonkach, monetach czy żabach.

Owszem można ich używać ale przede wszystkim na zasadzie autosugestii. Symbol działa przecież tylko w kulturze w której powstał. Szczerze wątpię czy dla Chińczyka symbolem szczęścia będzie podkowa, czterolistna koniczyna a symbolem bezpieczeństwa Anioł Stróż. Z moich doświadczeń wynika, że klienci ekspertyz o wiele bardzie preferują inne symbole, bo nie zawsze w nowoczesnym mieszkaniu pasują flety czy dzwonki chińskie, choć nie mam nic przeciwko tej symbolice jeżeli komuś przynosi upragnione skutki.

Jako ekspert Feng Shui proponuję dokładniej przyjrzeć się tym najbardziej użytecznym lekarstwom. Jednym z użyteczniejszych i szeroko znanych remediów(które można zastąpić) są dzwonki chińskie - te stricte chińskie mają 3 lub 5 rurek. Dzwonki to bardzo logiczne lekarstwo. Wieszamy je przy drzwiach. Swoim dźwiękiem sygnalizują;" wchodzisz w nową przestrzeń, przekraczasz granicę".

Dlatego też można je wieszać dla zaznaczenia właśnie nowej przestrzeni, na przykład przy wejściu do sklepu, na granicy między kuchnią a pokojem, między parterem a schodami domu. Dzwonki mogą też być świetnym lekarstwem na długie korytarze, przeciągi, przestrzały, gdzie energia się rozpędza. Wówczas wyhamowują energię, stoją na przeszkodzie jej szybkości. Niebezpieczeństwem wieszania dzwonków jest niewiedza, gdzie je można umieścić. Nieumiejętnie powieszone dzwonki niestety mogą zagrozić wchodzącej do naszego domu energii, a dom bez energii staje się chory. Ja zawsze przestrzegam przed nadmiarem dzwonków i wieszaniem im w byle jakich miejscach. Dla tych, którzy nie przepadają za dzwonkami istnieje alternatywa w postaci kwiatka, mobila, lampy czy powtarzających się motywów na dywanie czy ścianie.

Innym znanym i kojarzonym z Feng Shui gadżetem są naturalne kryształki. Zasadniczym ich działaniem jest rozproszenie energii wpadającej do domu. Dlatego też nie wolno wieszać ich na przykład w długich korytarzach, przeciągach, przestrzałach, bo wówczas pędząca energia rozpraszając się nabierze jeszcze większej szybkości. Eksperci radzą wieszać kryształki w oknach dla rozproszenia promieni słonecznych - energii nieba, tam gdzie jest zastój energetyczny na przykład w zamkniętych pokojach, wnękach dla pobudzenia jej przepływu. Podobne działanie ma kryształowa karafka, kryształowe kieliszki, czy bibeloty. I rzecz najważniejsza wystarczy kryształek wielkości wiśni.

Skutecznym remedium są także lustra .Wiesza się je tam, gdzie brakuje kawałka przestrzeni - tym sposobem niwelując jej braki. Lustra świetnie rozszerzają wąskie przestrzenie, są dobrym remedium kiedy wchodzi się bezpośrednio na ścianę pod warunkiem, że nie jest zbyt blisko, bo wówczas lustro wypycha wchodzącego. Wieszając lustro sprawdźmy czy zawsze odbija coś ładnego, czy aby nie odbija jakiegoś kantu, rogu, toalety, sterty butów czy płaszczy w przedpokoju. Uwaga podąża w stronę lustra, a mówi się przecież, że energia zawsze podąża za uwagą .Ważne też aby lustro nie było zrobione z kawałeczków, czy dwóch trzech kawałków i żeby nie odbijało śpiących.

Inną grupę remediów stanowią rzeczy którymi się otaczamy, grafiki fotografie, drobiazgi i sposób w jaki te przedmioty nam towarzyszą. To, na co patrzysz przez kilkanaście lat bez wątpienia kształtuje ciebie. Inne myśli będą ci towarzyszyć kiedy przez kilkanaście lat patrzysz na "Bitwę pod Grunwaldem" - inne jeżeli patrzysz na zdjęcia swoich dzieci czy przepiękną plażę.

Obrazy, przedmioty nabierają treści są atraktorami sukcesu. Powieś na ścianie symbol czegoś, czego chcesz dla siebie, czego chcesz dla swojego dziecka, a przyglądając się temu dzień po dniu z łatwością wprowadzisz to do swojej podświadomości, a ona zacznie pomagać ci realizować twoje cele. Zatem otaczaj się zawsze pięknymi rzeczami, krajobrazami, obrazami szczęśliwych ludzi, pozbądź się nośników smutku, samotności i nieszczęść. Kiedyś w urzędzie załatwiałam sprawę u urzędniczki, która na pulpicie swojego komputera miała wieże World Trade Center - symbolu ogromnego nieszczęścia - do dziś jestem ciekawa jakie reakcje w jej życiu spowoduje ten obraz. Znawcy sztuki Feng Shui podpowiadają jeszcze, że wszelkiego rodzaje abstrakcje pop art, sztuka nowoczesna znacznie gorzej wpływaj na nas niż obrazy natury.

Jednym z najskuteczniejszych remediów przy zastoju w życiu, nadmiernym rozproszeniu, czy pobudzeniu jest pełny obieg 5 elementów, czyli prosto rzecz ujmując koloru zielonego, czerwonego, żółtego, białego, niebieskiego a także różnorodnych kształtów i materiałów.

Konsultuję mieszkania gdzie zaburzona jest kolorystyka, wszystko jest monochromatyczne w kolorze białym, brązowym, czy zielonym. Nadmiar jednego z elementów - kolorów sprawia, że przestrzeń wymaga na nas stagnację w życiu albo zbytnie rozprężenie, czy chęć ucieczki z tego domu. Wówczas ekspert analizując braki w kolorystyce, kształtach czy materiałach przywraca równowagę w działaniu 5 energii; energii stagnacji, rozwoju, skupienia, komunikacji, czy bardzo szybkiego wzrostu i być może gwałtownego upadku.

W tej koncepcji lekarstwem może być wszystko; filiżanka, doniczka, kwiatek, patera czy obrus...Jednak ta grupa remediów to już skomplikowana analiza i ekspertyza profesjonalistów, czego w przestrzeni mamy w nadmiarze, a czego w niedoborze. Chociaż w tym miejscu radziłabym się przyjrzeć jak mieszkamy, jakie kolory nas otaczają i czy nie jest to jednolita kolorystyka. Warto wprowadzić trochę urozmaicenia, żeby w naszym domu pojawił się nowy rodzaj energii.

Remedium na polepszenie naszej przestrzeni może być także światło. Zauważmy, że w ciepłym nieostrym świetle czujemy się zdecydowanie lepiej niż przy jarzeniówkach, czy zimnych sufitowych lampach. Samo zapalenie światła dodaje przestrzeni energii jang, energii aktywnej. Generalnie warto przyjrzeć się przestrzeni, albo zgodnie z siatką bagua, albo kierunkami świata i zobaczyć, czy nasze problemy mają swoje odzwierciedlenie w przestrzeni w której spędzamy lata.

Jeżeli tak zmieńmy to co chore, to co utyka. Jeżeli twoja strefa związków jest ciemna, nieoświetlona i szarobura zaaranżują ją całkiem odwrotnie do tego co masz- niech będzie jasna, radosna i z pomysłem. Jeżeli stoi w niej coś ciężkiego, wyrzuć to uwolnij energię, postaw coś lekkiego , coś cos jasnego.

Feng shui akcentuje też że wspaniałym remedium są również zwierzęta. To przecież one wprowadzają ruch i energie w nasz dom. Zwierzęta są także świetnymi detektorami żył wodnych i wszelkiego rodzaju nieprawidłowości. Pies zawsze będzie chciał spać tam gdzie przestrzeń jest zdrowa, kot natomiast uwielbia wszelkiego rodzaju żyły, promieniowania i nie bez kozery często będzie zajmował miejsce na telewizorze.

Remedia Feng Shui to rzeczywiście dobry sposób na uleczenie przestrzeni, pamiętać jednak należy o tym, że jest to tylko jedno z narzędzi i to w dodatku narzędzie, które stosuje się już na końcu całej ekspertyzy i nie zawsze jest to rozwiązanie całkowite. Żeby wprowadzić remedia należy najpierw zdiagnozować przestrzeń, wiedzieć czego jej brakuje, na co cierpi i w finale zastosować remedia.

Tymi lekarstwami świetnie można wyleczyć przestrzeń odjęta w domu, która może zaburzać konkretną aktywność życiową, przestrzały energetyczne drzwi- okno okno - okno, długie korytarze, można też nakierować energię w konkretne miejsce. De facto chodzi o to, żeby umieszczając remedia przywrócić w domu równowagę energetyczną, sprawić, żeby dom był zasilany ,żeby energia nie była blokowana ani nie uciekała.

I jeszcze na koniec nie można pominąć chińskich remediów. A wiec wszelkiego rodzaju amuletów i talizmanów, które wiesza się przy drzwiach dla ochrony domu, albo w innych celach w miejscach , na które najczęściej patrzymy. Chińskim remedium na pieniądze są chińskie monety związane czerwoną wstążeczką, żaba pieniężna, czy rybki - albo wirtualne - albo w akwarium.

Dla osób samotnych remedium mogą być piwonie, kwiaty brzoskwini, chiński węzeł miłości czy kaczki. Dla chcących zrobić karierę, albo znaleźć nową pracę świetnym remedium jest sama woda albo obrazy rzek, wodospadów albo statków. Można także stosować lusterka bagua dla odbijania negatywnych energii, flety dla podnoszenia energii skosów na przykład, czy żółwie siedzące jeden na drugim jako symbol rodziny.

Pamiętajmy o najważniejszym: remedium, a więc lekarstwem przestrzeni może być to wszystko, co sprawi, że nasze marzenia i cele w końcu zaczną się realizować. Jednakże wprowadzenie symbolu do naszego domu nie sprawi z dnia na dzień, że zaczniemy zarabiać więcej, ale będzie znakiem tego, co chcemy i będzie przypominało nam, że zdecydowaliśmy się zawalczyć o realizację naszych marzeń.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Moje aha:)
Mój nowy portal !

Zapraszam na moją nową stronę i do przeczytania nowych wpisów 
http://www.studiofengshui.pl/

 
Zmieniamy wnętrza w domu

Idziemy na zakupy – to moje ulubione zawołanie:) Bo to przecież wstęp do wprowadzania zmian w życiu. Oferuję Ci usługę Zakupy i Metamorfozy Twojego mieszkania, pokoju, pomieszczeń prywatnych, a także biznesowych z wykorzystaniem elementów Feng Shui. Możesz zmienić całe wnętrze lub tylko jedno pomieszczenie  http://www.studiofengshui.pl/metamorfozy-wnetrz-i-zakupy/

 
Mocne strony Twojego domu
Dziś napiszę o jednej z moich najlepszych inwestycji w życiu, jaką jest mój dom i znajomość mojego domu. Jako ekspert Feng Shui znam go na wylot, znam jego dobre strony i wiem jak ograć te nie najmocniejsze. więcej...http://www.studiofengshui.pl/mocne-i-slabe-strony-mojego-domu/
 
Feng Shui i kolory na wiosnę
Dziś będzie o kolorach w domu...Dla konsultanta Feng Shui kolor jest jednym z narzędzi zmiany energii w domu. Dlatego też prawdziwe jest powiedzenia chcesz odmienić swoje życie - zmień kolory! Kolor w naszym życiu odgrywa bardzo ważną rolę.... więcej...http://www.studiofengshui.pl/feng-shui-i-kolory/
 
Brązowa sypialnia
Często pytacie mnie o brązową sypialnię. Jest oczywiście jedną z najbezpieczniejszych aranżacji, na bazie, której można dodawać ciekawe dodatki....więcej na www.domnadobre.pl
 
Kwiecień i zmiany

Rozpoczął się kwiecień, czyli teoretycznie wiosna, dlatego też ruszamy z siłą wodospadu:) Na moim blogu www.domnadobre.pl znajdziesz nowe wpisy: m.in. mieszkanie Carrie Bradshaw z „Seksu w wielkim mieście". Sam blog zyskał nową szatę graficzną, bardziej poręczną.

Czytaj całość…
 
Feng Show

Już w najbliższy poniedziałek (7.01)  jako ekspert Feng Shui będę gościem przedpołudniowego programu Radia Katowice. Będziemy inspirować, aby poprawić swoje otoczenie: dom, mieszkanie, pracę, firmę, by wspierały nasze noworoczne postanowienia, oraz dodawały nam energii do ich realizacji. Ruszamy po godzinie 9 00. Będę dostępna także pod radiowym numerem telefonu. Zapraszam serdecznie.

 
Znowu dobre recenzje
Dostałam wczoraj wzruszającego maila, którego za pozwoleniem autorki wrzuciłam na facebooka. W. była ciężko chora leczyła się onkologicznie, wróciła do zdrowia po ciężkiej chorobie. Tak się cieszę, że mogłam choć trochę pomóc:) wskazując także metodę Silvy i Carla Simontona wspomagającego leczenie.
Czytaj całość…
 
BLOG FENG SHUI DOM NA DOBRE

http://www.domnadobre.pl/  

 

 
Po szkoleniu unijnym...projektantka wnętrz napisała

Jakiś czas temu prowadziłam tygodniowe szkolenie unijne  dotyczące Feng shui w projektowaniu wnętrz. Dziś dostałam rekomendację po tym szkoleniu. Cytuję  "Miałam ogromną przyjemność uczestniczyć w szkoleniu prowadzonym przez Gabrielę Wagner. Na co dzień zajmuje się projektowaniem wnętrz. Z dużą niechęcią i pewnego rodzaju ignorancją podchodziłam do Feng Shui. Na kurs zdecydowałam się jedynie po to....

Czytaj całość…
 
Sklepy, gazety i portale czyli idą święta

Taki tytuł ma nowy wpis jaki znajdziesz na moim blogu, Zachęcam do podzielania się swoimi inspiracjami przed-świątecznymi więcej na www.domnadobre.pl

 

 
Temat rzeka Feng Shui i sypialnia

Sypialnia i Feng Shui – o to pytacie najczęściej:) Jak powinna wyglądać. Odpowiadam nie wiem….co lubisz, jaką masz sypialnię jak można ją szybko zmienić, jak zliftingować. Generalna zasada jest taka… więcej www.domnadobre.pl

 

 
Feng Shui i dziecko

Zapraszam do przeczytania wywiadu, jakiego udzieliłam,  a który dotyczył, dzieci, sypialni, macierzyństwa, a przede wszystkim odczarowania Feng Shui ...więcej na blogu www.domnadobre.pl

 
Nie robisz czyli nie masz....

Nie masz, nie robisz…. czyli Feng Shui w mieszkaniu tak zatytułowałam moje ostatnie doświadczenia związane z tym, dlaczego ktoś czegoś nie robi mimo, że chce, więcj na blogu www.domnadobre.pl

 
Dom Feng Shui do poprawki?
Dostałam dziś kolejnego maila z prośbą o sprawdzenie, czy ekspertyza Feng Shui innego konsultanta jest ok. I jest mi przykro. Bo mogła taka być od razu, gdyby wysłuchano mnie zaufano, nie robiono, bo „tak mi się wydaje”...więcej na blogu www.domnadobre.pl
 
Idziemy na zakupy czyli metamorfozy

FS STUDIO Wnętrza Pełne Energii oferuje nową usługę Metamorfozy Twojego mieszkania, pokoju, pomieszczeń prywatnych, a także biznesowych z wykorzystaniem elementów Feng Shui. Możesz zmienić całe wnętrze lub tylko jedno pomieszczenie. Dodatkowo mogę Towarzyszyć Ci w zakupach, by wybrać to, co będzie Ci służyło.

Czytaj całość…
 
Ostatnie maile od klientek
Chciałabym podzielić się dwoma mailami moich klientek, które otrzymałam ostatnio. Jedna z nich była przed zakupem apartamentu, druga już miała nowe mieszkanie. Obie są dziewczynami sukcesu, niemniej jednak, coś w życiu szwankowało, coś ciągle było nie tak. Przeczytajcie co napisały, oczywiście maile są udostępnione za ich zgodą. Dziękuję dziewczyny:) za te piękne historie.... miód na serce konsultanta....
Czytaj całość…
 
Dobre Feng Shui Domu

Dlaczego przed zakupem domu lub budową domu warto zrobić ekspertyzę Feng Shui i profesjonalnie przyjrzeć się przestrzeni oraz bryle domu, w  której będziemy mieszkać?Przede wszystkim, dlatego, że w tym miejscu i ustawieniu będziemy funkcjonować przez najbliższe 5-10-15-20 lat i nie bez znaczenia jest, jak wygląda sam projekt, rzuty, posesja i usytuowanie domu na działce.

Czytaj całość…
 
BLOG FENG SHUI
http://fsstudio.blog.interia.pl/
 
Feng Shui opinie klientów

Maile zwrotne  są dla  konsultanta Feng Shui bardzo cenne. Są informacją, czy rekomendacje zadziałały, w jakim stopniu i kiedy. Dlatego też nigdy ich nie kasuję. Wielu moich klientów jest w kontakcie ze mną przez długi czas, zmieniają mieszkania, budują domy, wybierają nowe miejsca dla swoich firm. Dziś fragmenty maili, które, bardzo mnie radują bo jak widać uruchamiają w ludziach realną chęć zmiany. Z mojego doświadczenia wynika, że w takich przypadkach zmiany przychodzą najszybciej...więcej na ...
http://fsstudio.blog.interia.pl/

 
Dom, mieszkanie - zasady Feng Shui

Rynek developerski daje nam obecnie wiele możliwości. Mamy do wyboru wiele nowoczesnych mieszkań z nowoczesną architekturą, aranżacją, na nowoczesnych osiedlach często zamkniętych. Ale czy te nowoczesne rozwiązania zawsze są warte swojej ceny?

Czytaj całość…
 
Feng Shui dobre wnętrze
Budowa domu czy aranżacja nowego mieszkania to niezwykle istotna sprawa. To oszczędności życia i marzenia  - dwa w jednym. Dodatkowo to budowanie historii naszej rodziny. Często pytają mnie jako konsultanta Feng Shui „dlaczego warto zrobić analizę Feng Shui? Przecież jeżeli mam architekta, po co mi jeszcze konsultant?” Z logicznego punktu widzenia słusznie. Ale… jest kilka ale…
Czytaj całość…
 
Feng Shui większe pieniądze i biznes
Feng Shui w biznesie jest niezwykle istotną kwestią ponieważ generuje pieniądze. Biznes zależy przede wszystkim od dobrej lokalizacji firmy, dobrej promocji, a także dobrego  ustawienia kluczowych w firmie osób – prezesa, dyrektora finansowego, dyrektora marketingu i samych pracowników. 
Czytaj całość…