Menu główne
Start
Feng Shui w domu
Feng Shui w biznesie
Kiedy szukać pomocy
Tajemnice Feng Shui
Listy
Pytania do mnie
Kontakt
O mnie
Ulubione strony
Publikacje
W Radiu:

W Radiu ESKA - Feng Shui w związku

 

 

W RMF FM -Feng Shui w sypialni

 

Feng Shui zmiany powodują zmiany
Feng Shui to wywodząca się z Chin wiedza na temat tego, w jaki sposób nasze otoczenie może wpływać na osiąganie sukcesów, albo burzyć nasze marzenia. Ta sztuka świadomej aranżacji mieszkań, sklepów, restauracji czy biur w ostatnich latach święci triumfy.

 


I nie ma się czemu dziwić. Mądrość życiowa Chińczyków, filozofia i obserwacja przyrody dają doskonałe rezultaty w prognozowaniu wzlotów i upadków wielkich firm, a przede wszystkim rodzeniu się konfliktów i niepowodzeń w codziennym życiu. A przecież tego każdy chciałby uniknąć. Dlatego też Feng Shui to lekarstwo na problemy takie jak; kłótnie w domu i pracy, zastój w życiu osobistym i zawodowym, brak perspektyw, problemy finansowe czy zdrowotne. Fachowa ekspertyza Feng Shui może zdziałać cuda i nie ma tu niczego z magii czy zabobonów. Chińczycy powiedzieliby, że w Feng Shui chodzi o doprowadzenie do domu życiodajnej energii chi, sprawdzenie, czy gdzieś z domu nie ucieka, czy nie jest blokowana, a potem zaaranżowaliby tak swoje miejsce, aby było pełne dobrej, życiodajnej energii. Bo dobra energia to chęć działania. Są przecież miejsca, w których przesiadujemy z przyjemnością, są też takie, które odrzucają. A w życiu zdarza się tak, że czasem trzeba w takim miejscu pracować albo mieszkać. Co wtedy? Wtedy pole do popisu może mieć ekspert Feng Shui zmieniając energetykę tego miejsca.

Jego zadaniem jest analiza problemów, z którymi borykają się ludzie i sprawdzenie, czy te problemy mogą mieć swoje źródło w przestrzeni. Jeżeli tak - można to zmienić. Fundamentalną zasadą Feng Shui jest logika, umiejętność patrzenia i wyciągania wniosków z tego, co nas otacza i jaki ma na nas wpływ. Dlatego też koniecznym jest prześledzenie wielu aspektów życia i problemów w przestrzeni, i dopiero na tej podstawie budowanie i proponowanie konkretnych rozwiązań w domu.

Ekspertyza to zebranie jak największej liczby danych, by w sposób jak najpełniejszy pokierować dobroczynną energią chi i zlikwidować wszelkie siedliska tnącej energii sha chi. To właśnie źródłem wszelkich zastojów i niepowodzeń jest tnąca energia sha. Jej nośnikami są: nieporządek, brud, czasem ciężkie przedmioty, przestrzały energetyczne okno-okno, drzwi-okno, ciemne długie korytarze, ostre kanty, brak ruchu w pomieszczeniach. Te i wiele innych czynników powoduje , że czujemy się rozbici, rozdrażnieni. Nasze domy i my sami nie jesteśmy zasilani energią, dlatego też zaczynają rodzić się problemy z dobrym samopoczuciem, ze zdrowiem, ze związkami czy finansami.

Czy Feng Shui mogłoby pomóc Tobie? Zastanów się... Jeżeli w Twoim życiu coś utknęło, masz problemy z mężem, szefem, dziećmi warto przyjrzeć się czy w Twoim domu widać to w przestrzeni. Jeżeli tak nic prostszego- zmieniasz przestrzeń- rozwiążą się problemy.

Przykłady? Masz problemy w pracy, czujesz się niepewnie i źle ci się pracuje. Jak wygląda twoje miejsce, twoje biurko? Zarzucone papierami, brudne, stojące w przeciągu, za tobą przewijają się ludzie odrywając cię od pracy. Na co dzień niby nic.... a jednak. Jesteś poddenerwowany, bałagan ci przeszkadza, nie masz gdzie położyć kolejnych zleceń, do telefonu trzeba sięgać i wszystko leci z biurka. Czy myślisz, że takie drobiazgi nie wpływają na jakość twojej pracy? Wpływają! Jesteś niecierpliwy, zły, opryskliwy. A wyobraź sobie, że kolega ma świetnie zaaranżowane miejsce pracy bez żadnych blokad. Dlatego nie ma się czym denerwować. Jest miły dla klientów, uśmiecha się do przełożonych, spokojny i wypoczęty, a więc chętny do kolejnych zadań . A teraz wyobraź sobie kogo zwolni prezes kiedy będzie chciał kogoś zwolnić? Ciebie czy uprzejmego kolegę....

Albo inna sytuacja - związki. Skarżysz się, że partnera ciągle nie ma w domu...ale czy w domu jest mu na tyle dobrze, że lubi w nim przebywać? Czy twój partner ma w swoim domu swoje miejsce. Nie tylko kawałek fotela, ale przestrzeń dla siebie? Z moich obserwacji wynika, że bywają domy - wille gdzie On ma tylko swój fotel. Zastanawiasz się jak długo On tam wytrzyma ? Podświadomie będzie szukał większej przestrzeni...a dla Ciebie pojawi się problem ze znikającym mężem.
W swojej praktyce konsultanta mam też samotne kobiety szukające mężczyzny. W bezpośredniej jednak rozmowie okazuje się, że Ona ma mieszkanie zarzucone książkami i ciągle czyta, albo kolejny rok już remontuje mieszkanie. I tak coś niepostrzeżenie zajmuje miejsce partnera. To tylko parę plastycznych przykładów z życia, gdzie Feng Shui niewątpliwie może pomóc. Feng Shui to jednak coś więcej niż prosta analiza psychologiczna, przestawianie mebli, czy sprzątanie. To przede wszystkim świetna znajomość podstaw chińskiej filozofii i geomancji ; tao, jin&jang, pięcioelementowej budowy świata, mitycznych zwierząt, kompasu, rodzajów energii i umiejętności manewrowania sheng chi i likwidacji skutków sha chi , znajomość siatki Bagua i wniosków z niej płynących. Dla eksperta Feng Shui to podstawowe narzędzia klasycznej ekspertyzy.

W mojej pracy konsultanta spotykam firmy, gdzie na pierwszy rzut oka widać, kto zostanie zwolniony, kto sam odejdzie, gdzie zamiast szefa rządzi sekretarka. Konsultuję restauracje, gdzie nikt nie chce jadać, sklepy, które nie mają perspektyw i mogą upaść w ciągu kilku miesięcy. Na mojej drodze spotykam nieszczęśliwe kobiety śpiące od wielu lat w łóżkach odziedziczonych po swoich rozwiedzionych rodzicach, przetrzymujące pamiątki po mężczyznach, którzy dawno już o nich zapomnieli, rodziców nie potrafiących porozumieć się ze swoimi pociechami, ludzi, którzy pytają dlaczego odkąd wprowadzili się do nowego mieszkania bez przerwy chorują.

Odpowiedzi na te i wiele innych pytań bardzo często zawarte są w przestrzeni, w której mieszkają. Co mogłabym poradzić? Jednym z narzędzi, jakimi operuje konsultant Feng Shui jest siatka Bagua - dzieląca mieszkanie na 9 aktywności życiowych takich jak: związki, kreatywność, przyjaźni ludzie, kariera, wiedza, rodzina, bogactwo, sława i zdrowie. Jeżeli masz jakieś problemy zobacz jak wygląda miejsce w twoim domu odpowiedzialne za tą dziedzinę życia. Być może jest tam coś, co zakłóca przepływ życiowej energii, może w ogóle energii tam nie ma. Może nie dociera do twojego domu, biura, restauracji, sklepu. A przecież energia to życie. Jeżeli nie ma energii nie ma tam życia, nie przychodzą ludzie i źle się dzieje. I zapamiętaj pierwszą zasadę Feng Shui tylko zmiany powodują zmiany.

Następnym razem doradzę ci jak uporządkować swoja przestrzeń właśnie według siatki Bagua, jak przyciągnąć przyjaznych ludzi, może nowego partnera, na co zwrócić uwagę chcąc zrobić karierę. A na początek proponuję najprostsze oczyszczanie przestrzeni. Zrób porządek w swoim domu, swoich rzeczach, papierach, książkach, ubraniach, bibelotach. Pozbądź się wszystkiego, z czego nie korzystasz na przykład od roku. Zrobisz miejsce na przyjście nowego. Samo wyrzucenie niepotrzebnych rzeczy, trzymanych na czarną godzinę sprawi, że energia będzie mogła krążyć tam, gdzie dotąd nie mogła dotrzeć. Zobaczysz w domu zrobi się przestronniej i przyjemniej, co może oznaczać, że świadomie wkraczasz na ścieżkę zwaną Feng Shui.

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Moje aha:)
Mój nowy portal !

Zapraszam na moją nową stronę i do przeczytania nowych wpisów 
http://www.studiofengshui.pl/

 
Zmieniamy wnętrza w domu

Idziemy na zakupy – to moje ulubione zawołanie:) Bo to przecież wstęp do wprowadzania zmian w życiu. Oferuję Ci usługę Zakupy i Metamorfozy Twojego mieszkania, pokoju, pomieszczeń prywatnych, a także biznesowych z wykorzystaniem elementów Feng Shui. Możesz zmienić całe wnętrze lub tylko jedno pomieszczenie  http://www.studiofengshui.pl/metamorfozy-wnetrz-i-zakupy/

 
Mocne strony Twojego domu
Dziś napiszę o jednej z moich najlepszych inwestycji w życiu, jaką jest mój dom i znajomość mojego domu. Jako ekspert Feng Shui znam go na wylot, znam jego dobre strony i wiem jak ograć te nie najmocniejsze. więcej...http://www.studiofengshui.pl/mocne-i-slabe-strony-mojego-domu/
 
Feng Shui i kolory na wiosnę
Dziś będzie o kolorach w domu...Dla konsultanta Feng Shui kolor jest jednym z narzędzi zmiany energii w domu. Dlatego też prawdziwe jest powiedzenia chcesz odmienić swoje życie - zmień kolory! Kolor w naszym życiu odgrywa bardzo ważną rolę.... więcej...http://www.studiofengshui.pl/feng-shui-i-kolory/
 
Brązowa sypialnia
Często pytacie mnie o brązową sypialnię. Jest oczywiście jedną z najbezpieczniejszych aranżacji, na bazie, której można dodawać ciekawe dodatki....więcej na www.domnadobre.pl
 
Kwiecień i zmiany

Rozpoczął się kwiecień, czyli teoretycznie wiosna, dlatego też ruszamy z siłą wodospadu:) Na moim blogu www.domnadobre.pl znajdziesz nowe wpisy: m.in. mieszkanie Carrie Bradshaw z „Seksu w wielkim mieście". Sam blog zyskał nową szatę graficzną, bardziej poręczną.

Czytaj całość…
 
Feng Show

Już w najbliższy poniedziałek (7.01)  jako ekspert Feng Shui będę gościem przedpołudniowego programu Radia Katowice. Będziemy inspirować, aby poprawić swoje otoczenie: dom, mieszkanie, pracę, firmę, by wspierały nasze noworoczne postanowienia, oraz dodawały nam energii do ich realizacji. Ruszamy po godzinie 9 00. Będę dostępna także pod radiowym numerem telefonu. Zapraszam serdecznie.

 
Znowu dobre recenzje
Dostałam wczoraj wzruszającego maila, którego za pozwoleniem autorki wrzuciłam na facebooka. W. była ciężko chora leczyła się onkologicznie, wróciła do zdrowia po ciężkiej chorobie. Tak się cieszę, że mogłam choć trochę pomóc:) wskazując także metodę Silvy i Carla Simontona wspomagającego leczenie.
Czytaj całość…
 
BLOG FENG SHUI DOM NA DOBRE

http://www.domnadobre.pl/  

 

 
Po szkoleniu unijnym...projektantka wnętrz napisała

Jakiś czas temu prowadziłam tygodniowe szkolenie unijne  dotyczące Feng shui w projektowaniu wnętrz. Dziś dostałam rekomendację po tym szkoleniu. Cytuję  "Miałam ogromną przyjemność uczestniczyć w szkoleniu prowadzonym przez Gabrielę Wagner. Na co dzień zajmuje się projektowaniem wnętrz. Z dużą niechęcią i pewnego rodzaju ignorancją podchodziłam do Feng Shui. Na kurs zdecydowałam się jedynie po to....

Czytaj całość…
 
Sklepy, gazety i portale czyli idą święta

Taki tytuł ma nowy wpis jaki znajdziesz na moim blogu, Zachęcam do podzielania się swoimi inspiracjami przed-świątecznymi więcej na www.domnadobre.pl

 

 
Temat rzeka Feng Shui i sypialnia

Sypialnia i Feng Shui – o to pytacie najczęściej:) Jak powinna wyglądać. Odpowiadam nie wiem….co lubisz, jaką masz sypialnię jak można ją szybko zmienić, jak zliftingować. Generalna zasada jest taka… więcej www.domnadobre.pl

 

 
Feng Shui i dziecko

Zapraszam do przeczytania wywiadu, jakiego udzieliłam,  a który dotyczył, dzieci, sypialni, macierzyństwa, a przede wszystkim odczarowania Feng Shui ...więcej na blogu www.domnadobre.pl

 
Nie robisz czyli nie masz....

Nie masz, nie robisz…. czyli Feng Shui w mieszkaniu tak zatytułowałam moje ostatnie doświadczenia związane z tym, dlaczego ktoś czegoś nie robi mimo, że chce, więcj na blogu www.domnadobre.pl

 
Dom Feng Shui do poprawki?
Dostałam dziś kolejnego maila z prośbą o sprawdzenie, czy ekspertyza Feng Shui innego konsultanta jest ok. I jest mi przykro. Bo mogła taka być od razu, gdyby wysłuchano mnie zaufano, nie robiono, bo „tak mi się wydaje”...więcej na blogu www.domnadobre.pl
 
Idziemy na zakupy czyli metamorfozy

FS STUDIO Wnętrza Pełne Energii oferuje nową usługę Metamorfozy Twojego mieszkania, pokoju, pomieszczeń prywatnych, a także biznesowych z wykorzystaniem elementów Feng Shui. Możesz zmienić całe wnętrze lub tylko jedno pomieszczenie. Dodatkowo mogę Towarzyszyć Ci w zakupach, by wybrać to, co będzie Ci służyło.

Czytaj całość…
 
Ostatnie maile od klientek
Chciałabym podzielić się dwoma mailami moich klientek, które otrzymałam ostatnio. Jedna z nich była przed zakupem apartamentu, druga już miała nowe mieszkanie. Obie są dziewczynami sukcesu, niemniej jednak, coś w życiu szwankowało, coś ciągle było nie tak. Przeczytajcie co napisały, oczywiście maile są udostępnione za ich zgodą. Dziękuję dziewczyny:) za te piękne historie.... miód na serce konsultanta....
Czytaj całość…
 
Dobre Feng Shui Domu

Dlaczego przed zakupem domu lub budową domu warto zrobić ekspertyzę Feng Shui i profesjonalnie przyjrzeć się przestrzeni oraz bryle domu, w  której będziemy mieszkać?Przede wszystkim, dlatego, że w tym miejscu i ustawieniu będziemy funkcjonować przez najbliższe 5-10-15-20 lat i nie bez znaczenia jest, jak wygląda sam projekt, rzuty, posesja i usytuowanie domu na działce.

Czytaj całość…
 
BLOG FENG SHUI
http://fsstudio.blog.interia.pl/
 
Feng Shui opinie klientów

Maile zwrotne  są dla  konsultanta Feng Shui bardzo cenne. Są informacją, czy rekomendacje zadziałały, w jakim stopniu i kiedy. Dlatego też nigdy ich nie kasuję. Wielu moich klientów jest w kontakcie ze mną przez długi czas, zmieniają mieszkania, budują domy, wybierają nowe miejsca dla swoich firm. Dziś fragmenty maili, które, bardzo mnie radują bo jak widać uruchamiają w ludziach realną chęć zmiany. Z mojego doświadczenia wynika, że w takich przypadkach zmiany przychodzą najszybciej...więcej na ...
http://fsstudio.blog.interia.pl/

 
Dom, mieszkanie - zasady Feng Shui

Rynek developerski daje nam obecnie wiele możliwości. Mamy do wyboru wiele nowoczesnych mieszkań z nowoczesną architekturą, aranżacją, na nowoczesnych osiedlach często zamkniętych. Ale czy te nowoczesne rozwiązania zawsze są warte swojej ceny?

Czytaj całość…
 
Feng Shui dobre wnętrze
Budowa domu czy aranżacja nowego mieszkania to niezwykle istotna sprawa. To oszczędności życia i marzenia  - dwa w jednym. Dodatkowo to budowanie historii naszej rodziny. Często pytają mnie jako konsultanta Feng Shui „dlaczego warto zrobić analizę Feng Shui? Przecież jeżeli mam architekta, po co mi jeszcze konsultant?” Z logicznego punktu widzenia słusznie. Ale… jest kilka ale…
Czytaj całość…
 
Feng Shui większe pieniądze i biznes
Feng Shui w biznesie jest niezwykle istotną kwestią ponieważ generuje pieniądze. Biznes zależy przede wszystkim od dobrej lokalizacji firmy, dobrej promocji, a także dobrego  ustawienia kluczowych w firmie osób – prezesa, dyrektora finansowego, dyrektora marketingu i samych pracowników. 
Czytaj całość…