Menu główne
Start
Feng Shui w domu
Feng Shui w biznesie
Kiedy szukać pomocy
Tajemnice Feng Shui
Listy
Pytania do mnie
Kontakt
O mnie
Ulubione strony
Publikacje
W Radiu:

W Radiu ESKA - Feng Shui w związku

 

 

W RMF FM -Feng Shui w sypialni

 

Chcesz odmienić swoje życie? Zmień kolory
Za oknem wiosna - chce się żyć i działać. Dlatego dziś proponuję  przyjrzeć się kolorom w naszej przestrzeni. Dla konsultanta Feng Shui  kolor jest jednym z narzędzi zmiany  energii w domu. Dlatego też prawdziwe jest powiedzenia chcesz odmienić swoje życie - zmień kolory! Otocz się kolorami jasnymi radosnymi, a w twoim życiu pojawią się jasne, pogodne, wiosenne nastroje !

  

CHCESZ ODMIENIĆ SWOJE ŻYCIE?

ZMIEŃ KOLORY ŚCIAN- SYPIALNI I POKOJU

 

 Za oknem wiosna - chce się żyć i działać. Dlatego dziś proponuję  przyjrzeć się kolorom w naszej przestrzeni. Dla konsultanta Feng Shui  kolor jest jednym z narzędzi zmiany  energii w domu. Dlatego też prawdziwe jest powiedzenia chcesz odmienić swoje życie - zmień kolory! Otocz się kolorami jasnymi radosnymi, a w twoim życiu pojawią się jasne, pogodne, wiosenne nastroje !

 Konsultacje feng shui to propozycje zmian na lepsze i to zawsze, i wszędzie. Kolor w naszym życiu odgrywa bardzo ważną rolę. Zdecydowanie wpływa na nasze nastroje i emocje. Wyobraź sobie czytelniku jak będzie wyglądało Twoje życie, kiedy w domu będzie dominowała kolorystyka szarości i metalu, jak gdy w twoim domu będzie fioletowo, a jak gdy domem zawładnie zimny niebieski. Czy aby nie będziesz wówczas smutny, zniechęcony, nie  biedzie ci zimno, a w domu mało przytulnie? Sam kolor ma wiele funkcji i można go rozpatrywać pod względem fizycznym, biologicznym czy psychologicznym. I tak na przykład czerwień w sypialni wzmaga popęd, ciśnienie krwi, niebieski albo zielony może niwelować stres, odprężać. W diagnostyce kolor jest oznaką zdrowia albo choroby, w kulturze sugeruje dostojeństwo, żałobę, czy zamożność. Może podkreślać funkcje zawodowe. Inaczej przecież  ubiera się  prawnik, artysta i handlowiec. Kolor wzmacnia też, albo hamuje osobistą energię każdego z nas. A przede wszystkim zmienia poszarzałą rzeczywistość w miejsce tryskające życiem.

   W sztuce Feng Shui kolor jest nośnikiem energii, dlatego też znając jakość energii, którą reprezentuje , możemy  zmienić energię  - tym samym zmieniając nasze życie.

   I tak - po krótce - w teorii pięciu elementów  - teorii podstawowej w Feng Shui czerwień jest nośnikiem ekspresji, sławy, dynamiki. Jeżeli chcesz ,żeby o tobie usłyszano pobudź swoją strefę sławy czerwienią i zielenią. Jeżeli chcesz zburzyć sytuację, która cię uwiera dodaj  dużo czerwieni w odpowiedniej strefie. Choć z tym radziłabym bardzo ostrożnie. Czerwieni, różu czy brzoskiwni możemy także dodać w strefie związków kiedy szukamy nowego partnera. Te kolory można też zaaplikować, gdy nasz związek wydaje się nudny. Czerwień to nośnik bardzo szybkiej i dynamicznej energii,  dlatego też używana bywa często przez firmy chcące szybko wejść na rynek. Należy jednak pamiętać że nadmiar czerwieni zawsze spala!

   Zieleń natomiast to kolor odprężający, rozluźniający. Jest nośnikiem energii  powolnego, równomiernego wzrostu, dlatego też jest sugerowany na starcie,  w nowych przedsięwzięciach w nowym związku, czy na nowej drodze życia.

   Kolorem, który stabilizuje, utrwala sytuację jest kolor żółty, brązowy i wszystkie kolory ziemi. Kiedy utyka jakaś sfera życia zastanawiam się, czy klientowi nie zagroziła zbyt mocna energii stabilizowania tego, czego nie chce. I rzeczywiście w wielu przypadkach tak się dzieje. Narzekamy na zastój, niemożność ruszenia jakiegoś przedsięwzięcia, a okazuje się, że nasze  gniazdko  i konkretne strefy bagua urządzone są  w  kolorach ziemi - mocno stabilizującej to co jest!

   Energię metalu - skupienia do środka, zestalenia prezentują takie kolory jak biel, srebro, metal, szarości. Często mieszkanie urządzone w  takiej kolorystyce powoduje zbyt silne skupienie energii do wewnątrz, w efekcie czego mieszkańcy mogą mieć problemy z realizacją swoich planów czy marzeń.

   Kolorystyką wskazaną w komunikacji jest niebieski i granatowy - kolory dobrego porozumienia i profesjonalizmu - energia wody, ruchu i komunikacji. Dlatego też wskazane są w zawodach gdzie mamy do czynienia z ludźmi. Nadmiar jednak może powodować rozmywanie naszych idei czy celów. W profesjonalnej analizie bierze się pod uwagę wiele czynników w zależności od tego, co w domu ekspert Feng Shui ma zrobić na przykład zlikwidować zastój uczuciowy, albo pobudzić energię  sławy, albo ustabilizować niepewną sytuację w pracy, czy w związku. Dobór kolorystyki w domu dla konkretnego człowieka to zsumowanie wielu czynników, które wzmacniają osobistą chi mieszkańców i domów w których mieszkają.

   Jeżeli chodzi o pomieszczenia w domu - Feng Shui  sugeruje pewne barwy uwzględniając także nasłonecznienie, siatkę bagua, kierunki świata, kolorystykę otoczenia, temperamenty mieszkańców, liczbę Kua  i wiele innych. Są jednak pewne ważne kolorystyczne zasady...

    Przedpokój powinien  być zawsze zapraszający jasny, radony. Wskazane są pastele - zielenie, niebieskości, biel, lila. Niech dominują barwy radości, niech chce się wchodzić! A  jak wyglądają polskie przedpokoje? Bardzo często - ciemne wąskie, zagracone butami i zawieszone kurtkami. Może na wiosnę warto spojrzeć z innej strony?

   Kuchnia  dla Chińczyków była symbolem bogactwa, nam kojarzy się z rodziną, zapachami i czystością. W kuchni dominują dwa żywioły ogień i metal - dobrze, żeby żywioły współgrały ze sobą zatem trzeba wprowadzić pełny obieg pięciu elementów. Kolor niebieski na pewno będzie na mieszkańców wpływał dietetycznie - niekoniecznie w takiej kuchni będzie się  jadło i chętnie przebywało. Inaczej ma się sprawa  z czerwonym i żółtym - dobrze sprawdzają się tam, gdzie ktoś ma szybko jeść i wyjść- generalnie pobudzają apetyt.

Czerwień i biel w kuchni sprawią, że w kuchnia będzie wyrzucała domowników. Warto wziąć te i inne czynniki pod uwagę aranżując kuchnię; a więc kierunek stron świata, rozmieszczenie w samym domu a także zgodność żywiołów ich harmonię. Inna rolę będzie odgrywała kuchnia w strefie kreatywności/ pobudza do fajnych pomysłów/ inna w strefie przyjaznych ludzi/będą chętnie u nas się stołowali/ a inną w strefie rodziny/gdzie można przy stole siąść i na spokojnie porozmawiać/.  Kolory ciepłe, radosne stymulują pomysłowość. Dlatego też namawiam Panie - zagospodarujmy kuchnię, żeby była naszym  dobrym miejscem  a nie tylko  miejscem przygotowywania posiłków.

   Po wystroju i kolorystyce sypialni natomiast można poznać jak ludziom  powodzi się w związkach - sypialnia bura, poszarzała i niezagospodarowana może sugerować problemy z poznaniem partnera, sypialnia w majątkowych kolorach może osłabiać namiętność, sypialnia z nadmiarem czerwieni będzie prognozowała niespokojne sny i żądze nadmiernie pobudzone, także agresję.......

Na nowej drodze życia  sugerowana jest sypialnia w elemencie drzewa i ziemi. Dla osób szukających szczęścia  w związku sugeruje się kolor brzoskwini lub różu. Kolor sypialni może być także lekarstwem na stabilizację pożycia /żółcie i kolory ziemi/ rozniecenia namiętności /czerwony/, rozwoju związku, czy lepszej komunikacji to zieleń i niebieski  - w zależności od problemów z jakimi boryka się klient. Warto pamiętać także o tym, że w sypialni się odpoczywa, a wiec powinna dominować kolorystyka o energii jin odprężająca - stonowane subtelne kolory, nie ciężkie, nasycone, mocne, jaskrawe. W zależności od rodzaju pościeli, zasłonek, czy piżamy będzie, albo wiało chłodem,  rozpalało zmysły, albo pobudzało agresję. Warto  także przyjrzeć się jak wybrane przez nas kolory wyglądają w oświetleniu i dobrze zastanowić się nad wyborem światła. Biała pościel i ściany plus biała żarówka u sufitu skutecznie rozproszą chęć igraszek.

   Dla  dzieci natomiast Feng Shui sugeruje wszystkie odcienie zieleni  - energii drzewa! W sypialni nadpobudliwego dziecka trzeba sprawdzić energię jin i jang  i wprowadzić kontrast do tego co mamy, podobnie rzecz ma się z dzieckiem bardzo spokojnym, nieśmiałym - wprowadzamy kolorystykę radosną, pobudzającą.

   Salon to centrum domu.To tu ogniskuje się życie rodziny czyli dominuje  kolorystyka centrum - kolory ziemi /piaski, beże, ecru, wanilia, żółcienie/.Dodatkowo  mocniejszym odcieniem koloru można zaznaczyć miejsce do przyjmowania gości sprzyjające ożywionej rozmowie, chęci biesiadowania. Poczuciu ciepła, bezpieczeństwa sprzyjają  kolory nie agresywne kolory ciepłe. Trzeba zadbać także o ciepłe światło. Salon powinien być zaaranżowany w kolorach naturalnych wspomagających poczucie bezpieczeństwa. W zależności od upodobań trzeba zastanowić się czy w salonie  na przykład byłby dobry kontrast -  kontrast przykuwa uwagę. Akcentami mogą być wazony, lampy rośliny etc.

   Jadalnia w zależności od upodobań powinna być apetyczna, no chyba, że się odchudzamy  - wskazany jest wówczas kolor niebieski albo czarny. Przestrzeń radosna, ciepła życzliwa wspomaga codzienne rozmowy. Postaw drogi Czytelniku na takie barwy i nasłonecznienie, żeby pomogły pełnej prezentacji kolorów posiłków. I tak na przykład podając wszystko w czerwieni - możesz mieć niechcianych gości  z głowy, podając w żółcieniach i kolorystyce ziemi zrobisz  - zdaniem gości-  świetne przyjęcie.

   Podczas konsultacji bardzo często spotykam się z tym, że ludzie boją się swoich łazienek - argumentują, że fortuna  albo związek spłynie  do toalety! Zgoda! Ale tylko  pod warunkiem, że sam spuścisz w toalecie swoje pieniądze albo w tej łazience zrobisz krzywdę partnerowi! Zauważmy, że łazienka  to obecnie jedno z najczystszych miejsc w domu i naprawdę nie ma czym się przejmować, no chyba, że rzeczywiście są tam jakieś niebezpieczeństwa energetyczne, ale to już można wysądować bezpośrednio na miejscu u klienta. Łazienka  to jasne kolory utrzymujące czystość  - biała, różowa, niebieska, zielona - do wyboru. Jednakże warto zastanowić się nad dominującym w łazience żywiołem wody i dodać pozostałe żywioły. Łazienki w bokowiskach są stosunkowo małe,  więc zalecam  kolory jasne pastelowe  - poszerzające. Biel  i jasne kolory zachęcają do utrzymywania higieny w łazience.

   Aranżując mieszkanie należy przyjrzeć się także odcieniom kolorów. Zdecydowanie lepiej czujemy się w kolorach zapewniających nam bezpieczeństwo. A więc odpadają kolory zimne: niebieskości, róże, zimne  zielenie czy cytryny i inne o zimnych odcieniach. Kolory zimne jednak poszerzają  i odświeżają przestrzeń, dlatego wskazane są w małych pomieszczeniach i łazienkach. Ważnym detalem jest światło  - to ono wraz z kolorem kreuje przestrzeń - zwróćmy więc na nie baczną uwagę.  I jeszcze jedno najważniejsze ! Warto zastanowić się do czego służy nasze mieszkanie, nasz dom? Dziwne pytanie? A jednak... Jeżeli mamy wypoczywać zalecam kolory pastelowe, odprężające, usypiające,  jeżeli mamy pracować i przyjmować gości warto zastanowić się nad wprowadzeniem kolorów nasyconych, ciepłych wzmagających w nas chęć do działania. A jeżeli zależy nam na jednym i drugim kolor może po prostu wyodrębnić konkretne rejony domu do odpoczynku, albo do aktywności. Pamiętajmy akcent kolorystyczny i sam kolor to najmniej kosztowna inwestycja przy wiosennej aranżacji mieszkania dająca jednak wiele radości!

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Moje aha:)
Mój nowy portal !

Zapraszam na moją nową stronę i do przeczytania nowych wpisów 
http://www.studiofengshui.pl/

 
Zmieniamy wnętrza w domu

Idziemy na zakupy – to moje ulubione zawołanie:) Bo to przecież wstęp do wprowadzania zmian w życiu. Oferuję Ci usługę Zakupy i Metamorfozy Twojego mieszkania, pokoju, pomieszczeń prywatnych, a także biznesowych z wykorzystaniem elementów Feng Shui. Możesz zmienić całe wnętrze lub tylko jedno pomieszczenie  http://www.studiofengshui.pl/metamorfozy-wnetrz-i-zakupy/

 
Mocne strony Twojego domu
Dziś napiszę o jednej z moich najlepszych inwestycji w życiu, jaką jest mój dom i znajomość mojego domu. Jako ekspert Feng Shui znam go na wylot, znam jego dobre strony i wiem jak ograć te nie najmocniejsze. więcej...http://www.studiofengshui.pl/mocne-i-slabe-strony-mojego-domu/
 
Feng Shui i kolory na wiosnę
Dziś będzie o kolorach w domu...Dla konsultanta Feng Shui kolor jest jednym z narzędzi zmiany energii w domu. Dlatego też prawdziwe jest powiedzenia chcesz odmienić swoje życie - zmień kolory! Kolor w naszym życiu odgrywa bardzo ważną rolę.... więcej...http://www.studiofengshui.pl/feng-shui-i-kolory/
 
Brązowa sypialnia
Często pytacie mnie o brązową sypialnię. Jest oczywiście jedną z najbezpieczniejszych aranżacji, na bazie, której można dodawać ciekawe dodatki....więcej na www.domnadobre.pl
 
Kwiecień i zmiany

Rozpoczął się kwiecień, czyli teoretycznie wiosna, dlatego też ruszamy z siłą wodospadu:) Na moim blogu www.domnadobre.pl znajdziesz nowe wpisy: m.in. mieszkanie Carrie Bradshaw z „Seksu w wielkim mieście". Sam blog zyskał nową szatę graficzną, bardziej poręczną.

Czytaj całość…
 
Feng Show

Już w najbliższy poniedziałek (7.01)  jako ekspert Feng Shui będę gościem przedpołudniowego programu Radia Katowice. Będziemy inspirować, aby poprawić swoje otoczenie: dom, mieszkanie, pracę, firmę, by wspierały nasze noworoczne postanowienia, oraz dodawały nam energii do ich realizacji. Ruszamy po godzinie 9 00. Będę dostępna także pod radiowym numerem telefonu. Zapraszam serdecznie.

 
Znowu dobre recenzje
Dostałam wczoraj wzruszającego maila, którego za pozwoleniem autorki wrzuciłam na facebooka. W. była ciężko chora leczyła się onkologicznie, wróciła do zdrowia po ciężkiej chorobie. Tak się cieszę, że mogłam choć trochę pomóc:) wskazując także metodę Silvy i Carla Simontona wspomagającego leczenie.
Czytaj całość…
 
BLOG FENG SHUI DOM NA DOBRE

http://www.domnadobre.pl/  

 

 
Po szkoleniu unijnym...projektantka wnętrz napisała

Jakiś czas temu prowadziłam tygodniowe szkolenie unijne  dotyczące Feng shui w projektowaniu wnętrz. Dziś dostałam rekomendację po tym szkoleniu. Cytuję  "Miałam ogromną przyjemność uczestniczyć w szkoleniu prowadzonym przez Gabrielę Wagner. Na co dzień zajmuje się projektowaniem wnętrz. Z dużą niechęcią i pewnego rodzaju ignorancją podchodziłam do Feng Shui. Na kurs zdecydowałam się jedynie po to....

Czytaj całość…
 
Sklepy, gazety i portale czyli idą święta

Taki tytuł ma nowy wpis jaki znajdziesz na moim blogu, Zachęcam do podzielania się swoimi inspiracjami przed-świątecznymi więcej na www.domnadobre.pl

 

 
Temat rzeka Feng Shui i sypialnia

Sypialnia i Feng Shui – o to pytacie najczęściej:) Jak powinna wyglądać. Odpowiadam nie wiem….co lubisz, jaką masz sypialnię jak można ją szybko zmienić, jak zliftingować. Generalna zasada jest taka… więcej www.domnadobre.pl

 

 
Feng Shui i dziecko

Zapraszam do przeczytania wywiadu, jakiego udzieliłam,  a który dotyczył, dzieci, sypialni, macierzyństwa, a przede wszystkim odczarowania Feng Shui ...więcej na blogu www.domnadobre.pl

 
Nie robisz czyli nie masz....

Nie masz, nie robisz…. czyli Feng Shui w mieszkaniu tak zatytułowałam moje ostatnie doświadczenia związane z tym, dlaczego ktoś czegoś nie robi mimo, że chce, więcj na blogu www.domnadobre.pl

 
Dom Feng Shui do poprawki?
Dostałam dziś kolejnego maila z prośbą o sprawdzenie, czy ekspertyza Feng Shui innego konsultanta jest ok. I jest mi przykro. Bo mogła taka być od razu, gdyby wysłuchano mnie zaufano, nie robiono, bo „tak mi się wydaje”...więcej na blogu www.domnadobre.pl
 
Idziemy na zakupy czyli metamorfozy

FS STUDIO Wnętrza Pełne Energii oferuje nową usługę Metamorfozy Twojego mieszkania, pokoju, pomieszczeń prywatnych, a także biznesowych z wykorzystaniem elementów Feng Shui. Możesz zmienić całe wnętrze lub tylko jedno pomieszczenie. Dodatkowo mogę Towarzyszyć Ci w zakupach, by wybrać to, co będzie Ci służyło.

Czytaj całość…
 
Ostatnie maile od klientek
Chciałabym podzielić się dwoma mailami moich klientek, które otrzymałam ostatnio. Jedna z nich była przed zakupem apartamentu, druga już miała nowe mieszkanie. Obie są dziewczynami sukcesu, niemniej jednak, coś w życiu szwankowało, coś ciągle było nie tak. Przeczytajcie co napisały, oczywiście maile są udostępnione za ich zgodą. Dziękuję dziewczyny:) za te piękne historie.... miód na serce konsultanta....
Czytaj całość…
 
Dobre Feng Shui Domu

Dlaczego przed zakupem domu lub budową domu warto zrobić ekspertyzę Feng Shui i profesjonalnie przyjrzeć się przestrzeni oraz bryle domu, w  której będziemy mieszkać?Przede wszystkim, dlatego, że w tym miejscu i ustawieniu będziemy funkcjonować przez najbliższe 5-10-15-20 lat i nie bez znaczenia jest, jak wygląda sam projekt, rzuty, posesja i usytuowanie domu na działce.

Czytaj całość…
 
BLOG FENG SHUI
http://fsstudio.blog.interia.pl/
 
Feng Shui opinie klientów

Maile zwrotne  są dla  konsultanta Feng Shui bardzo cenne. Są informacją, czy rekomendacje zadziałały, w jakim stopniu i kiedy. Dlatego też nigdy ich nie kasuję. Wielu moich klientów jest w kontakcie ze mną przez długi czas, zmieniają mieszkania, budują domy, wybierają nowe miejsca dla swoich firm. Dziś fragmenty maili, które, bardzo mnie radują bo jak widać uruchamiają w ludziach realną chęć zmiany. Z mojego doświadczenia wynika, że w takich przypadkach zmiany przychodzą najszybciej...więcej na ...
http://fsstudio.blog.interia.pl/

 
Dom, mieszkanie - zasady Feng Shui

Rynek developerski daje nam obecnie wiele możliwości. Mamy do wyboru wiele nowoczesnych mieszkań z nowoczesną architekturą, aranżacją, na nowoczesnych osiedlach często zamkniętych. Ale czy te nowoczesne rozwiązania zawsze są warte swojej ceny?

Czytaj całość…
 
Feng Shui dobre wnętrze
Budowa domu czy aranżacja nowego mieszkania to niezwykle istotna sprawa. To oszczędności życia i marzenia  - dwa w jednym. Dodatkowo to budowanie historii naszej rodziny. Często pytają mnie jako konsultanta Feng Shui „dlaczego warto zrobić analizę Feng Shui? Przecież jeżeli mam architekta, po co mi jeszcze konsultant?” Z logicznego punktu widzenia słusznie. Ale… jest kilka ale…
Czytaj całość…
 
Feng Shui większe pieniądze i biznes
Feng Shui w biznesie jest niezwykle istotną kwestią ponieważ generuje pieniądze. Biznes zależy przede wszystkim od dobrej lokalizacji firmy, dobrej promocji, a także dobrego  ustawienia kluczowych w firmie osób – prezesa, dyrektora finansowego, dyrektora marketingu i samych pracowników. 
Czytaj całość…